Kinpeibai

• USA Concubines, The (viac)
všetky plagáty

Hudba:

Masao Jagi

Džúzó Itami

stub

Dost podivná (s)exploatační záležitost, u které mi naprosto uniká, co chtěl básník vlastně říci (vypadá to, že nic - ale to mi k Wakamatsuovi příliš nesedí). Přiznivci žánru asi nebudou zklamáni, ale já říkám na rovinu, že moje krevní skupina to není. Asi mě mělo varovat, že film vyšel pod distribuční společností Harryho H. Novaka, krále filmových béček, céček a vůbec mnoha poťouchlostí a k dispozici je pouze s angl. dabingem. Zůstává tak snad jen populární (a víceméně vždy dobrý) Juzo Itami. ()

Arkanoid odpad!

Videl som 79 min. verziu. Podľa čsfd 1969, podľa imdb 1968. 13. storočie. Začína sa nemravnými obrázkami, možno historickými, možno spravenými pre účely filmu s dojmom vzniku v dobe, ktorú film zobrazuje. Film je na Wakamatsua a rok vzniku prekvapivo farebný, keďže najmenej 3 filmy z tohto roku (1969) robil prevažne čiernobiele s menšinovými farebnými scénami. Film sa začína bizarne, otrhaný pútnik sa rozpráva so zakopanou mŕtvolou, ktorej trčí zo zeme ruka. Tvorcovia sa snažia vyvolať zaujímavú atmosféru hmlou a krvou. Film obsahuje pár akoby osudových udalostí, ale nie je úplne jasné, čo má byť jeho hlavnou témou. V bitkách vo feudálnej Číne úplne zlyháva, neponúka ani zaujímavé charaktery, s ktorými by chcel divák tráviť čas dlhšie. Koláž vzájomne sa prelínajúcich obrazov pri scéne náruživosti k chodidlám je skôr rušivá, zase ale ani obsah v celom filme nie je vábivý. Film má scény a postavy, ktorým by režisér zručný pracovať s látkou vedel dodať aspoň trocha duše či zábavy. Ale Wakamatsu to nezvládol. Hudba je tu nezaujímavou, rutinnou záležitosťou. Nie je mi jasné, či existuje aj verzia s japonsky hovoriacimi hercami alebo len s anglicky hovoriacimi Japoncami. Zatiaľ najhorší Wakamatsu, ktorého pointu filmu sa dá len ťažko dohľadať. ()