Na bezejmenný ostrov přilétá vědecká expedice – již druhá, neboť po té první se před několika týdny slehla zem. Ostrov se nalézá v oblasti, poblíž které probíhaly testy atomové bomby a vědci mají za úkol zjistit, jaké následky to zanechalo na místní fauně. Hned po příletu tragicky zahyne jeden člen výpravy a další záhadná úmrtí na sebe nenechají dlouho čekat. Název filmu jasně vypovídá o tom, kdo za vším stojí. Otázkou zůstává, zda se druhé expedici podaří s nezvyklým nepřítelem vypořádat, nebo zda dopadne jako expedice první. (p6qwre)

PKD

Krab s kukadly jak zrcadly je prostě k sežraní. To by bylo telepatických krabích tyčinek. The best scéna? Samoz. ta na konci...zlý pán hází na kraba výbušniny či co, a on hlubokým a mírným hlasem říká...,,Hloupé, velmi hloupé´´. :-) ()

gumli

Skupina vedcov vykonáva výskum učinku jadrového žiarenia na neznámom ostrove.Ale ostrov už ovládali zmutované obrie kraby.A boli aj inteligentný.Lenže vedci nemuseli len bojovať s krabmi,ostrov sa totiž začal zmenšovať,prepadával sa do oceánu.Tak tento film ma nejako nezaujal.A tieto starinky ja mám rád.Nevadila mi tam nelogickosť,bežná v týchto starých sci-fi horroroch,na tú som už zvyknutý.Bolo tam nejako málo napätia.Ale je to asi aj tým,že v týchto rokoch Corman točil filmy ako na bežiacom páse. ()

honajz2

Popravdě, představoval jsem si to horší. Čekal jsem nějakou sračku a ono to nakonec mělo do jisté míry uvěřitelné dialogy, nějakou atmosféru a celkově to na mě vší tou naivitou působilo celkem příjemně. Ano, ten děj je debilní, nedává to smysl, ale s tím člověk počítá už jen dle názvu. Navíc podobných filmů v padesátkách vzniklo mraky a právě Útok krabích monster v mém případě trochu vybočuje, asi kvůli tomu, že mě nějak zaujal. Jako úplnou sračku bych to neoznačil, znám mnoho blbějších filmů. 3* ()

Martin741

Nudna a dost ujete becko, ktore antocil Roger Corman /Pit and the Pendulum 1961/ o zmutovanych kraboch, ktori utocia. Nuda, kraby su umelohmotne, o strach tu ani nejde, herecke vykony su plane, napokon, u Cormanovych filmov nikdy neslo o herecke koncety, ten tocil hlavne lacne beckove / a dost kultove/ horory. Vseobecne herecke vykony u hororov krivaju a su podpriemerne, a logika v hororoch odisla na dovolenku. A do podpriemeru dostalo film aj to, ze kraby spolu rozpravaju/mluvi vyberte, co VCam vyhovuje, sam som cechoslovak, CZ a SK ovladam a udavam oba ekvivalenty/. A este k tomu kraby dokazu pouzivat dynamit ? Ta toto Corman prehnal, poriadne prehnal : 30 % ()

Mol

THIS MES AMIS, WAS ONE GREAT MISTAKE! Naprosto neuvěřitelná podívaná. Již při úvodní scéně přijde námořník o hlavu a to mě totálně do filmu vtáhlo. Začne to neskutečným tajemstvím a člověk je zvědavej (i když už z názvu ví vo co de) co partička vědátorů na ostrově nalezne. Budou se sekat ruce, házet granáty a zamilujeme se do Marthy, na kterou to mimochodem zkusil Hank, ale bohužel se dostal jen do friendzone. Stejně to byl největší frajer filmu a způsob jakým to na Marthu zkoušel byl roztomilej. O Marthu jsem se trošku bál, když plavala s rejnoky. Stále v mém smutném srdci uchovávám vzpomínku na pana Irrwina. Zemětřesení na ostrově zní, jako by jim v zálivu pálila bitevní loď z kanónů ráže 305 mm a krab je neskutečnej. Jak ho Hank probudí v jeskyni a on vytahuje oční víčko, které je vyrobené z nějaké plachty.. ♥ A nakonec jedno z nejlepších filmových zakončení. ()

noriaki

Útok krabích monster je kupodivu nejzajímavější když se toho na plátně moc neděje a nebo se tam alespoň nemluví. Režisér jakýmsi zázrakem vykouzlil slušnou atmosféru tajemna a díky ní a několika dovedně natočeným scénám je příběh napínavý a budí dojem téměř áčkové produkce. Ovšem stačí, aby někdo z ansáblu pronesl rádoby moudro, nebo se nedejbože pokusil vyjádřit emoce a celý dojem jde do kopru. Herci jsou opravdu špatní a námořníci snad museli spát s někým z produkce, jinak nechápu jak je mohl kdokoliv obsadit. Je potřeba přiznat, že s tímhle scénářem by i ti nejlepší z nejlepších vypadali jako parta debilů. ()

Yoshimitsu

To jsi zase někdo dělal srandu, ne ? Obří krab s vykulenýma očima ještě dobrý, ale ta ludra ještě mluvila a vůbec to nebylo hororové. Dávám 15% ()

pursulus

Reader Digest.¬         Corman a jeho styl je prostě nezaměnitelný a když už diváky ve svých scifi-hororových monster filmech nedokáže postrašit, tak je alespoň rozesměje.¬                 Scenář, který neváhá kraby komunikovat pomocí telepatie s izolovanou skupinkou vědců na opuštěném ostrově, je samozřejmě strašná kravina, ale zejména ve 2.půli se záběry na kraby nešetří, pořád se něco děje, takže statická nuda nehrozí a ukousnutá hlava a pádem balvanu utržená ruka je takovým bonusem navíc.¬                 Co do zápletky ukrutná ptákovina... ale to se dalo s tímto názvem čekat, že?¬                 Tady si nemůžu pomoci,ikdyž monstrum vidítě jen vteřinu,je jasné jako u jiných filmů,že to celé je loutka.¬                 Film je milosrdně krátký.¬                 Pohyby krabů jsou sympatické a působí dobře, jen ti herci byly tragičtí hlavně ti dva námořnící.¬                 Že jste ještě nikdy neviděli obří inteligentní komunikující kraby?¬                 Nejlepší stejně byla všechna ta věda, která naprosto dávala smysl. Oblouky tepla. Yeah science, bitch!¬                 Navíc tu jako plus jsou utrhaný ruce a obří krabi, kteří si povídají.¬                 Klasicky v brutálne béčkovom, nízkorozpočtovom kabáte.¬                 Ne že bych od toho čekal bůh ví co, ale nelíbil se mi onen krab. Jako loutka vypadala parádně, ale to že mluvil mi nějak moc nesedělo.¬                 Pak jsem zjistil, že krabi využívají jakýsi tepelný oblouk, kterým nechávají mizet části ostrovů; dále také ovládají telepatii a používají dynamit.¬                 Mám rád béčkové horory, ty Cormanovy zvlášť, ale tohle bylo obzvlášť ujetý.¬                 Tak dajme si trocha destilátu a poďme sa baviť.¬                 Lenže vedci nemuseli len bojovať s krabmi,ostrov sa totiž začal zmenšovať,prepadával sa do oceánu.Tak tento film ma nejako nezaujal.¬                 Je potřeba přiznat, že s tímhle scénářem by i ti nejlepší z nejlepších vypadali jako parta debilů.¬                 Naprosto neuvěřitelná podívaná. Již při úvodní scéně přijde námořník o hlavu a to mě totálně do filmu vtáhlo.¬                 A este k tomu kraby dokazu pouzivat dynamit?¬                 Chtělo by to také větší míru napětí a monstra, která by nebyla k smíchu a divák se jich mohl alespoň trochu bát.¬                 Řekl bych dokonce, že Roger Corman se zde překonal.¬                 Ten film je tak blbý až je prostě srandovní.¬                 Hudba dramaticky burácí od úplného začátku. Vše ostatní je naprosto strašné. Ale já tyto filmy miluju.¬                 Napjatej jak prasklá struna jsem byl.¬                 Zatím nejslabší Cormanovka, nudná a bez atmosféry.¬                 Zaujímavý skorý thriller Rogera Cormana je zráňaný nízkym rozpočtom a niekoľkými veľmi hlúpymi monštrami.¬                 Úsměvný to počin Cormanova umu.¬¬¬                 Škoda jen, že tento počin nedosahuje "mistrné" kvality snímků takového Edwarda D. Wooda Jr. nebo béčkovosti v režii Christophera Raye; na to je opravdu poněkud mdlým a s náznaky dobrého režisérského vedení. () (menej) (viac)

p6qwre

Attack of the Crab Monster je výjimkou z pravidla, že sci-fi z 50.let s takovýmto nebo podobným názvem musí být děsná béčková konina. Řekl bych dokonce, že Roger Corman se zde překonal. Je to sice stále extrémně rychle a levně natočený film (v roce 1957 jich R. C. natočil 9 nebo 10) s neúmyslně legračním monstrem a hodně za vlasy přitaženou sci-fi zápletkou. Záběry potápěčů jsou z jakéhosi akvaparku, některé nelogické scény prozrazují, že scénář byl napsán také narychlo. Pozitiva ale převažují: vcelku dobře hrající herci si v napjatých situacích občas pomáhají černým humorem, příběh není úplně klasické monster movie, má spád a je zakončen vcelku sympatickým závěrem. ()

Spock

Jsem ve své podstatě z filmu hodně zklamaný. Na příběhu šlo vidět, že je psaný horkou jehlou a občas jsem kroutil hlavou nad nelogičností některých scén. Chtělo by to také větší míru napětí a monstra, která by nebyla k smíchu a divák se jich mohl alespoň trochu bát. ()

Holina

Náramně jsem se nasmál když krab hrozil klepetem, když volal své oběti, nebo vůbec kdykoliv se objevil na scéně. Problém není ve scénáři, režii, nebo kdovíčem, nic v tom nehledejte - ten film je tak blbý až je prostě srandovní. Odhaduji, že ve své době to mohlo být něco jako pro nás Pavouci, ale možná se pletu. Každopádně doporučuji pro zasmání i pro sondu do starého béčkového hororu. Nechybí mu totiž z propriet té doby vůbec nic. Je tu monstrum, charakteristický zvukový podkres, romance pro amíky, prostě všechno. ()

Svadbos

Zaujímavý skorý thriller Rogera Cormana je zráňaný nízkym rozpočtom a niekoľkými veľmi hlúpymi monštrami. Avšak scenár Charlesa B. Griffitha má mnoho dômyselných nápadov. ()