Se třiceti dolary v kapse a potlučeným chevroletem se dva kámoši z přístavu, Pete a Joey, vydají z ekonomicky neutěšeného městečka Cape Breton do Toronta za lepším životem. I přes různé potíže, prázdnou pneumatiku a nevlídné příbuzné zůstávají při příjezdu do lesknoucího se velkoměsta optimističtí. Jejich naivní nadšení a velké naděje ale začnou záhy chladnout. (LFŠ 2006) (oficiálny text distribútora)

MaedhRos

Film, v němž se po většinu času nic moc neděje - jen se v něm dva (občas tři) poměrně bezradní lidé snaží protloukat životem. Špinavý, šedivý a poměrně ubíjející snímek, který po té hodince a půl lehké bezútěšnosti skončí bez famfár a bez katarze "uprostřed věty". Nekouká se na to snadno, místy to docela nudí - ale můj celkový pocit z "Goin' Down the Road" je překvapivě intenzivní (a hořký jako pelyněk). ()

LuccinyFilmy

Sociální sonda do života kanadské dělnické třídy, kde dva chlápci z vesnice přijedou do velkoměsta, aby tam za pár "korun" dělali podřadné práce, které dnes už dělají roboti. Ženy jsou sexuální objekty k pokřikování; jednu z nich si pak musí vzít, což jejich ekonomické situaci nepřidá. Kytarová hudba dodává filmu optimističtější tón. ()