Prefíkaná banda

Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (viac)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa laepus k tomuto seriálu (49)

Getting Even (2007) (S04E03)

Lidsky asi nejdopornější hejl ze všech 48 dílů. O to víc potěší opravdu citové nasazení všech členů party a i docela hlubší zásah do historie postav, tady do Albertovy minulosti. ()

A Designers Paradise (2007) (S04E04)

Tentokrát sonda do Billyho minulosti a asi nejulítlejší díl. Takhle znectít svět módy, to se mi líbí. Líbí se mi na čtvrté sérii, že to není čistá podfukářská dokonalost, ale postavy mají prostor na nějaký vlastní vývoj. ()

Conning the Artists (2007) (S04E05)

Tenhle díl příliš nemusím. Je tlačený příliš na sílu. Podfuk na podfukáře se sice tváří jako geniální, přitom je šíleně primitivní a postavný jen na vydírání. Ale Ashova smrtelná etuda je výborná, opět jdou do popředí vztahy ve skupině a Albert jako hlavní guru všeho a Danny jako neřízená střela ve vedení. ()

Big Daddy Calling (2007) (S04E06)

Je až s podivem, že se Podfukáři dostali do Las Vegas až ve svém 24. dílu... Opět všemu vládnou správně nastavené vztahy v partě a podfukářská čest, nebýt Alberta, nebýt Dannyho, nic se nezkusí. Nebýt Alberta, nic se nepovede. Klasika. ()

Season 5 (2009) (S05)

Vždycky jsem si myslel, že Jaime Murray je nenahraditelná a nepřekonatelná... Ale Kelly Adams je více než důstojná náhrada. Je neuvěřitelně.... Pro mě je asi tím největším překvapením páté série. ()

Return of the Prodigal (2009) (S05E01)

Podfuk a kontrapodfuk v režii největšího borce Alberta. A navíc z basy. ()

New Recruits (2009) (S05E02)

Tohle je doslova (ne)loupež století. A ti dva parchanti si o to říkali. Je to přesně ten typ hejla, který nejde přes mrtvoly, o to je závěr takových epizod vždy uvěřitelnější. ()

Lest Ye Be Judged (2009) (S05E03)

Soudce McInnerny z Černé zmije je krásný slizoň. Albert si opět užije svou roli, zejména v závěru si ho krásně podá. ()

Diamond Seeker (2009) (S05E04)

Jeden z nejmíň uvěřitelných závěrů, jaký jsem kdy viděl. Jinak v jednoduchosti pohádek je síla. ()

Politics (2009) (S05E05)

Někdy v těch politických souvislostech trochu zamotanější díl než obvykle, ale Ashův a Albertův závěr je fantastický. ()

The Road Less Travelled (2009) (S05E06)

Od začátku trochu čitelný díl s tím, že člověk ví, že Mickey prostě neprohrává a je jasné, že série nemůže skončit špatně (spoiler? sorry). Ale je to asi první z posledních dílů sérií, který nekončí útěkem, ale jasným vítězstvím. ()

And This Little Piggy Had Money (2010) (S06E01)

Hodně těžký a připravený soupeř, a taky dost sexy soupeř - Indira Varma jako dokonalý detektiv, ale tak jako i jindy v téhle sérii Mickey dokazuje, že je opravdu Pašák Mickey, když si už poněkolikáté poradí kromě hejla i s policajty. ()

The Thieving Mistake (2010) (S06E02)

Zřejmě totálně nejzamotanější, ale zároveň taky nejdokonalejší a do nejmenšího detailu promyšlený podfuk, jaký kdy předvedli. Klobouk dolů před Mickeyho fištrónem a jeho schopností přesně vědět, co udělá ten druhý. ()

Tiger Troubles (2010) (S06E03)

Tyhle (ne)krádeže jsou výborné, ale už se tenhle motiv několikrát objevil, takže proto jde ta jedna hvězda dolů. Jinak i tohle je prvotřídní díl a Kelly Adams v mini je úplně k zakousnutí. ()

The Father of Jewels (2010) (S06E04)

Na můj vkus až příliš na city tlačený díl s primitivní zápletkou a nijak nepromakaným podfukem. ()

Conned Out of Luck (2010) (S06E05)

Už jen pro to, jak Mickey ztratil své kouzlo a musí o něj bojovat, stojí tenhle díl za vidění a hodnotím ho naplno. A Eddie si tenhle díl dozajista užil. Hejl je slizký, žádný šílený záporák a o obrání si koleduje už jen tím, jak se chová a vypadá :) ()

The Hush Heist (2010) (S06E06)

Opět díl, kdy policie tlačí partu do loupeže, kterou pro ně musí udělat... a samozřejmě opět díl, kdy parta policajty jednoduše (vlastně složitě) přehraje a opět zvítězí. Tentokrát i trocha Mission Impossible a zajímavá výjimka - poslední díl série a nemusí nikam utíkat... ()

Silent Witness (2011) (S07E01)

Módní průmysl už tady byl a fungoval (tehdy s Dannym, tentokrát s Mickeym), tak proč ho nezopakovat, když tím zároveň můžete pomoci Eddiemu? ()

Old Sparks Come New (2011) (S07E02)

Pěkně hnusná Hejlová, která si opravdu koleduje o pořádné vyškolení. Jeden z dílů, kde závěr působí "důvěryhodně" - trošku zbytečná mi tam přišla ta linka s Emou a jejím šamstrem. ()

Clearance from a Deal (2011) (S07E03)

Jeden z mých nejoblíbenějších a podle mě i nejlepších dílů vůbec. S příjemným záporákem Dempseym, škoda, že nedorazila i mejkpísová. K tomu Albert jako hlavní postava podfuku, příjemná změna. A hlavně klasický monstrpodfuk nejen na hejla, ale hlavně na diváka :) ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)