Guns N Roses: Use Your Illusion I

(koncert)

První z dvojsérie DVD obsahuje patnáct skladeb a nabízí hity jako Don‘t Cry, November Rain, Welcome to the Jungle či Live and Let Die. Výkon skupiny a zejména zpěváka (Axl Rose) je velmi živý a energický, takže fandové skupiny z Japonska, kde byl koncert natáčen, se rozhodně nenudili. (Danulinda)

Boss321

Vrcholný koncert legendární patičky, která koncem 80. let vlétna na pódium a způsobila oživení zacházející slávy hard rocku. Škoda, že se tak brzy rozpadli, protože ti mohli vytvořit ještě velké věci! November rain, která zakončuje celý koncert považuji za jednu z nejlepších balad jaká kdy byla ztvořena. Zrzavý Axl běhá celý koncert po pódiu jak "blázen" až se divím, že toto hektické tempo vydrží, kytarový mág Slash (pro mě nejlepší kytarista), který má věčně cigaretu v puse, blonďák Duff McKagan a jeho baskytara, bubeník Matt Sorum a doprovodný kytarista Gilby Clarke, který nahradil Izzy Stradlina - tak tohle je parta, která tvořila (škoda, že to musím napsat v minulém čase :-( ) moji nejoblíbenější skupinu......... ()

NewManicK

Výborný koncert z pokiaľ viem najdlhšieho turné aké kedy hocijaká kapela urobila. A taktiež jedna z mála možností ako si dnes Guns pripomenúť v pôvodnej podobe. Aj keď radšej by som na mieste Gilbyho Clarka videl Izziho Stradlina. Matt Sorum mi ako náhrada za prefetovaného Stevena Adlera vôbec nevadí. Akurát ozaj škoda horšej kvality záznamu... Kto nevidel, rozhodne odporúčam bežať najrýchlejším šprintom do požičovne ;o)) Okrem skvelého zvukového zážitku si totiž užijete aj skvelú show, ktorá je v Axlovom podaní proste nenapodobiteľná. Doporučujem venovať pozornosť songu Rocket Queen, kde v jednej časti Axl začne rapovať a ide mu to veľmi dobre :D ()

pOne

Bezesporu parádní koncert s kytarovým maniakem Slashem v hlavní roli. Pokud však hodnotím DVD verzi, která vyšla jako 2 DVD set, nutno podotknout, že na dnešní poměry je zvuk (i obraz) hodně špatný. Škoda, že "gansíci" nevydrželi a nemohli předvést podobnou parádu v Dolby Digital 5.1 :-/ Bonusy, jelikož se jedná o kopii VHS, také žádné. ()

snakepit

Chlapci okolo Axla Rosa v najlepšej forme predvádzajú svoje umenie najlepšie ako sa dá. Neobvyklý nápad rozdeliť album Use Your Illuison na 2 samostatné albumy nakoniec nasledoval aj záznam z koncertu v Tokiu. Axl ako rodený showman, ktorý sa na stage-i cíti ako ryba vo vode, Duff s jeho basou zasadenou "prekliato nízko," gitarový mág Slash a nové posily v podobe Gilbyho, Dizzyho, Matta a zopár vokalistiek to odpalujú hneď od prvej skladby a nebyť zopár "prestávok" vo forme gitarových sól a sóla na bicie, vražedné tempo by nepoľavovalo až do konca. Naozaj škoda, že záznam z koncertu nie je zaznamenaný v digitálnej kvalite, ale ešte väčšia škoda je to, že pre túto skupinu to bolo posledné veľké turné :( ()

Ant

Co se týče populárnosti, tak rok 92 byl stoprocentně vrcholem GNR. Všechno je přepálené a nafouknuté do těch největších rozměrů, ale nikdy ne natolik, aby vnější stránka ohrozila tu hudební. Z téhle tour by se daly vybrat lepší koncerty zasluhující si oficiální vydání, ale Tokyo je myslím dostačujícím reprezentantem. Hudební dokonalost. ()

• V prednej časti pódia si je možné všimnúť čítačku s textami piesní (princíp karaoke), ktoré Axel spieva. (Lukoh)