Caicedo (with Pole)

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1894, 1 min

Půlminutový snímek z konce 19. století, který zachyuje venezuelského provazochodce Juana Caiceda při svém umění. (zdeny99)

dwi

Venezuelského provazochodce Juana Caiceda provázela podobná „muší“ sláva jako jeho kolegu L. Martinettiho. První film natočený v exteriéru (na dvorku studia „Black Maria“). ()

MM_Ramone

Vďaka organizácii Library Of Congress, so sídlom vo Washingtone D.C., (čo je vlastne národná knižnica Spojených Štátov Amerických a zároveň vedeckovýskumné teleso Kongesu USA, založené už v roku 1800), svetoznámemu serveru YouTube a uživateľovi Mysteri699, ktorý tu vo svojich komentároch zvykne zanechať odkaz na niektorý prachom zapadnutý starý film, som sa dostal ku tomuto snímku z roku 1894, ktorý natočil priekopník kreatívnej kinematografie William K.L. Dickson. Zhruba štyridsať sekundový záznam obdivuhodného vystúpenia venezuleského artistu. Ten chlapík musel byť asi vykastrovaný, keď dokázal predviesť také nehorázne kúsky na lane. ** ()

brit84

Podle mě docela neuvěřitelné, že je možné se takhle odrážet od provazu. Zajímalo by mě, jestli se s ním jeho rozkrok pořád baví... ()

carnacv

Krátkometrážní pokusy této doby povětšinou memají hlubšího významu. Těžko hledat mezi nimy perlu. Statická kamera se vždy snaží buď předvést technický zázrak nebo zachytit hodnotný okamžik. Samožřejmě v této době plnila kamera zejména funkci dokumentární. Zde nic objevného, ale jinak občas člověk narazí na perlu. ()

• Juan Caicedo byl označován jako "Král provalezců" a byl hlavní atrakcí na „Koster & Bial's Music Hall“, který trval po 17 týdnů od jaro do léta 1894. (Mr.Ocek)
  • Údajně se jedná o první snímek natočený v exteriéru. (Mr.Ocek)
  • Snímek byl natočen neobvyklou rychlosti 48 políček za vteřinu. (Mr.Ocek)