Čierny orol

všetky plagáty

Studená válka vrcholí a nad Středozemním mořem byl poblíž Malty sestřelen supermoderní stíhací letoun F-111. Ztráta pilota a letadla v hodnotě padesáti milionů dolarů je sice zlá, ještě mnohem horší je však skutečnost, že na palubě letadla se nacházel přísně tajný typ nového laserového naváděcího systému. Americká vláda si nemůže dovolit, aby zařízení padlo do rukou nepřítele a proto vysílá svého nejlepšího agenta, aby zařízení zničil dřív než se k němu dostanou agenti KGB. Ta však má poblíž místa nehody schopného agenta Andreje, kterému se podaří zavraždit agenta CIA a zařízení objevit. Vedení CIA povolá do akce agenta Kena Taniho s krycím jménem Černý orel. KGB sice vyšle tým zabijáků, ti se však nemohou rovnat mistru bojových umění. KGB se proto uchýlí k zákeřnému únosu jeho dětí, aby ho tak donutila spolupracovat. (oficiálny text distribútora)

McLushi

Tak tento film mě vůbec ničím nezaujal. V hlavní roli Sho Kosugi, známý především jako ninja z jeho ninjovské trilogie. Špatná zápletka, velmi malé množství akce, málo bitek (i přestože se v menší roli objeví JCVD), špatný scénář a navíc u Black eagla usne každý, kromě nějakýho debila Pascala, který dává pět hvězdiček všem filmům kde hraje Van Damme, Lundgren, Arnold atd. Jednu hvězdičku dávám za Van Damma a Jana Třísku (jeho přítomnost mě velice pobavila). PS:Nechápu jak tento film někdo (klerik) může nazývat bondovkou. :-D 15% ()

Expendable odpad!

Každopádně jeden z nejhorších filmů Jean-Clauda Van Damma. Sledovat tento film pro mě bylo utpením, akce tu není skoro žádná a navíc ta co tu je má špatnou choreografii a je strašně nastrojená. Souboj s Van Dammem a Sho Kosugim je k smíchu, vypadá jakoby se praly 2 děcka na pískovišti a ještě k tomu v obleku hehehe.Staršná blbost. Hodnotím tak jak si to každý film zaslouží a ačkoliv je JCVD můj nej herec, tohle si zaslouží jedině odpad. ()

SeanLSD

Skoro až bondovský film, ktorý má (okrem totálnej tuposti) hlavný problém v tom, že Kosugi nemá charizmu a nevie hrať a to, v čom je naozaj dobrý - teda mlátičky - zohráva vo filme len malú úlohu. JCVD ho tu valcuje vo všetkých ohľadoch a nás vôbec neprekvapuje fakt, ktorý z nich sa bez ohľadu na svoje fyzické schopnosti stal svetovou hviezdou akčného filmu. ()

otík

Zajímavé na tomto triviálním béčku je obsazení Jana Třísky do role jakéhosi korventního kapitána, přičemž je mu věnován v první polovině filmu hodně velký prostor. Druhou zajímavostí je záporná role Van Damma. Jeho pohyby jsou výborné a hlavního hrdinu by jistě totálně dorasoval, nebýt hloupého scénáře, který mu předepsal tak trapnou a potupnou smrt. Akčních scén je málo a ještě jsou trapné. Velmi ubohá podívaná ve stylu osmdesátých let (srovnatelná snad jen s "Není úniku"). ()

MickeyStuma

Druhá záporná role Jean Claude Van Damma a ve své době jak jinak, než ruská. Studená válka byla in, takže nepřekvapí téma tohoto snímku, který po žánrové stránce nedopadl zrovna nejhůře. Hlavní role se zhostil poměrně neznámí Šó Kosugi. Trochu jsem si na něj zvykal, ale povedlo se mu ve mě vzbudit své sympatie. Pro nás je ohromným překvapením účast Jana Třísky, který byl v té době v emigraci. Jeho role kapitána lodi je v první polovině snímku vcelku velká, i když toho dohromady moc nenamluví. I tak je to velice výsostné. Ani Van Damme není tentokrát moc výřečný, ale s ohledem na jeho postavu to není nijak omezující. Za něj hovoří činy. Jako prašivý Rus byl velmi uvěřitelný. Souboje jsou k pokoukání a i když je občas vidět že rána padla vedle, nijak nezhoršují kvalitu choreografie, o kterou se postaral Šó Kosugi osobně. Dnes samozřejmě snímek vyznívá naivně, ale ze svého nostalgického kouzla stále nese svoji jistou zvláštnost a nejistotu své doby. ()

• Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)
  • Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)