Tulák Eddie Lomax je bývalý voják, sužovaný těžkou depresí ze svého života a vojenské minulosti. Chce spáchat sebevraždu, ale ještě předtím, chce navštívit svého indiánského kamaráda Johnnyho, žijícího v odlehlém pouštním městečku Inferno, a darovat mu svou motorku. Cestou přes poušť je napaden bandou rváčů z Hoganova gangu, kteří ho zmlátí, postřelí, ukradnou mu motorku a nechají ho ležet polomrtvého v poušti, aby tu zemřel. Jenže Eddie má mnohem houževnatější kořínek, než by čekali. Zatímco rváči z Hoganova gangu, Ramsey, Matt, Jessie a Petey se vrátí ke každodenní rutině, kterou je terorizování odlehlého městečka a drogový obchod s motorkářským gangem zvaným Heathens. Johnny najde zraněného Eddieho, odveze ho k sobě domů a začne ho léčit. A když se Eddie zotaví, jeho přání zemřít se změní v odhodlání získat zpět svou motorku a to i kdyby měl zlikvidovat, všechny, kteří se mu v městečku postaví do cesty. Kromě svých pěstí a bojových zkušeností, však dovedně využívá i napětí, které v městečku vládne a s pomocí místního všeuměla Jubala Earlyho proti sobě obratně štve Hoganovu bandu a motorkáře. Pomsta v něm probudila nový život a on si vedle snahy osvobodit demoralizované městečko od teroru najde čas i na to, aby se zamiloval do sympatické servírky Rhondy Reynoldsové. (oficiálny text distribútora)

jujask

Keby sa tento film točil v roku 2014 malo by to úplne iné grády ale ja som spokojný. Na 15 ročný film celkom slušné. Od JCVD sme zvyknutí na bojove scény ale tu toho veľa nebolo. ()

Miso1985

Predpokladám,že scénar bol napísaný v priebehu jedného večera pri pive ale to nič nemení na fakte,že je to slušný oddychový film na vypnutie mozgu.Od začiatku je jasný koniec ale tá cesta k nemu je naozaj "šlahnutá".Aj postavy sú fajn.Potešilo obsadenie Treja či Moritu. ()

nanamarak

Na to, že měl Avildsen Oscara, točil celkem průměrný filmy. Tohle ale není tak špatný, jak zde mnozí píší. Předtím, když jsem se na to koukal na DVD, jsem si říkal, že ten film bude mít něco kolem 50 %.Proto jsem byl překvapen, že má tak slabý hodnocení, proto ho trochu pozvednu.Toto akční béčko si ovšem podle mě nemělo hrát na něco víc, podle mě to měla být spíš za A) drsná komedie (balení mrtvol starým Číňanem mě pobavilo), za B) akční jízda( Dammovovo by ukradli motorku, on by se uchýlil ke svému indiánskému kámoši, aby si lízal rány, ti, co ho okradli, by mu kámoše zabili, čímž by ho naprosto vytočili, on by je všechny povraždil a se slovy NESERTE MĚ UŽ, DOPRDELE! by z města odjel nebo za C) by to bylo drsné drama o rasismu v Amerických buranských osadách,říznaté trochu těmi obchody s drogama (to by bylo nejlepší). S tímto scénářem být já Avildsen, nechal bych ho přepsat nejakým akčním odborníkem a potom bych tam nechal vrazit komediální prvky od nějakého vtipného mistra komedie. Slabé (hodně slabé) tři hvězdy. PS hudba celkem ušla ()

andy60

Příběh nás zavede do nějakého amerického zapadákova, ale jinak je vše, jak jsme u JCVD zvyklí. Nezáživná podívaná s naprosto hloupým scénářem, která může zaujmout jen skalní příznivce belgického svalovce. ()