Dcera Nilu

(neoficiálny názov)
  • Taiwan Ni luo he nu er (viac)
všetky plagáty

Nejstarší dcera rozbité a problémové rodiny usiluje o to, aby rodina byla pohromadě a starala se o své mladší sourozence, kteří sklouzávají do života zločinu. (sator)

Hortensia

„Away from the gang, three things anguish me. The first is, I must do millitary service. The second is, these days of youth don´t last forever. And the third thing is, life forces us to move on. I think of you all so much. If I could start again I would cherish these feelings more. Really, I think of you a lot...„ ()

ScarPoul

Film, ktorý je zasadený do mesta a má v sebe feeling ranného Wong Kar Waia a Tsai Ming Lianga. Ale bez ich poetiky. Znova sa jedná o epizodickosť určitých situácií, ktoré sú odramatizované ale zároveň v rámci emócií aj neskonale chladné. Formálna stránka je v pohode. Prostredie je znova využité na maximum. Ale v rámci toho, že som mal možnosť vidieť množstvo filmov na tému dospievanie vo východných krajinách – takto poňatá poetika mi skrátka nesedí. Je mi to fakt dosť ľúto. Pozerám Chouové filmy už nejaký mesiac a hľadám v nich niečo, čo by ku mne prehovorilo inak. Nenachádzam ju. Dedko ktorý si zopakoval svoju postavu z Dust in the Wind alebo aj herecké kreácie sú v rámci možnosti uveriteľné, tu fungujú. Ale v rámci celku to za tú hodinu a pol nepovedalo nič, čo by som už nevedel, nepoznal, neprecítil, nepochopil. ()

sator

Nejstarší dcera rozbité a problémové rodiny usiluje o to, aby rodina byla pohromadě a starala se o své mladší sourozence, kteří sklouzávají do života zločinu. ()

rivah

Příběh ze současné Taipei vypráví o dívce utíkající z šedého života do romantiky manga o starém Egyptu. Po smrti matky a staršího bratra a za nepřítomnosti otce pracujícího ve vzdáleném místě, se stará o rodinu, děda, staršího bratra a malou sestru, pracuje jako servírka a navštěvuje večerní školu. Vše se točí kolem bratra, který podniká a zaplete se s gangy, což má tragické vyústění. Film časově vklíněný mezi dvě velká díla ČAS ŽÍT A ČAS ZEMŘÍT a MĚSTO SMUTKU je jimi zastíněný a nedosahuje jejich kvalit. Volbou prostředí připomíná film jeho přítele a souputníka Edwarda Yanga JASNÝ LETNÍ DEN (1991). Vybrané komentáře: https://www.slantmagazine.com/dvd/daughter-of-the-nile/ https://reviews.filmintuition.com/2018/03/DaughterOfTheNile.html http://www.dvdbeaver.com/film6/blu-ray_reviews_76/daughter_of_the_nile_blu-ray.htm (70%) ()