Agent FBI Art Jeffries (Bruce Willis) bol nespravodlivo preložený na inú prácu, pri ktorej sa dostal do konfliktu s mocnou Národnou bezpečnostnou agentúrou. Dôvodom bol deväťročný chlapec Simon, geniálny autista, ktorého mal chrániť. Dešifroval totiž prísne tajný kód Mercury, ktorý bol zriadený pre prácu amerických spravodajských služieb. Fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlaný zbaviť sa nielen malého lúštiteľa, ale tiež všetkých nepohodlných svedkov udalosti. Art sa preto musí so Simonom skrývať a v súboji s všemocnou mašinériou riskuje úplne všetko. Jeho jedinou nádejou v súboji s časom je Simonov výnimočný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie krásky, ktorú stretli úplnou náhodou. (TV Markíza)

honza.g

Bylo to až příliš předvídatelné a zápletka příliš staví na tom, že běžný člověk si netroufne tvrdit, co se děje v mozku autisty, takže si zakáže pochybnosti o tom, že když ten geniální mozek uvidí a rozluští kódovanou zprávu, tak hned jde telefonovat a správné číslo. Aspoň, že záporáka hrál Baldwin, to fakt není klišé - to je jako kdyby Forman obsadil do role sestry v Přeletu nad kukaččím hnízdem Olinku Schoberovou. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Art je cizí!" Bruce Willis v roli agenta FBI, který se stará o malého chlapce autistu. Ten vyluštil jeden supertajný kód na ochranu svědků a je v ohrožení života. Alec Baldwin hraje pěknýho hajzla, který je ochoten nechat zlikvidovat několik nevinných lidí, aby ochránil své a státní zájmy. Jeho výkon supr! Bruce Willis je tady taky výbornej a sledovat, jak se vyvíjí vztah mezi ním a autistickým klukem, se mi líbilo taky. Prostě kvalitní akční thriller, který má spád. - 80%. ()