Britský animovaný seriál pre deti o stavbárovi Bobovi. Bob je šikovný, obetavý a hlavne má dobré srdce. Jeho stavebné stroje aj kolegyňa Wendy to dobre vedia, a preto mu vždy radi pomôžu zo všetkých síl. Či už Bob stavia diaľnicu, buduje tunel pre ježky alebo zachraňuje mačku Micu, môže sa na svoje stroje a Wendy vždy spoľahnúť. (TV JOJ)

petaspur

Bořek Šikula je stavebníkem investorových snů. Bez problémů zvládne jakoukoli práci a bez váhání na zavolání si odskočí ze staveniště, aby komukoli spravil plot. Práci stíhá v termínech, protože má schopného zástupce - bagra Béďu, který řídí zbytek mužstva - nervózní jeřáb Lůďu, roztržitou míchačku Julču, znuděný válec Rolíka i nevýrazný nakladač Maxe. ()

honajz

Jak říká náš 6letý Honzík: "Na jednom dvoře jsou důležité prostředky. Je tam strašák Hugo, občas se mu něco nepovede. Jinak Bořek s Týnou pracují." ---- I když je to takové... socialistické (pracuje se i o víkendu a v době volna)... přesto to udrží pozornost dětí a chtějí to vidět pořád dokola. A Hugo je vždy vtipný. ()

Sasanka20

Někdo (jako já) by si mohl myslet, že Bořek stavitel je ožralý prase, který se ke svým podřízeným na stavbě nechová zrovna moc pěkně, ale realita je úplně jiná. Bořek je totiž v pohodě chlap, který má všechny rád a každému vždy pomůže, aniž by za to něco chtěl. Ano, je pravda, že občas ani Bořek neodmítne milý úsměv vděčného zákazníka nebo pohlazení roztomilé kočky Lízy, ale že by si někdy za něco vzal peníze? Ne, tohle prostě není Bořkův styl! A za to ho uznávám! ()

Lachtaan

Asi každý si jako malé dítě vytvoří až neústupnou obsesi k nějakému z pořadů, na které se pravidelně dívá a zásluhou toho musí vlastnit kdejaký produkt značky onoho seriálu. Takže mezitím, co jsem netrávil odpoledne sledováním dneska už legendárního britského stavitele, jsem si budoval z Lega, jehož součástí byli Bořek, Týna, Lůďa, Rolík, Max, Julča nebo i strašák Hugo. ()

Gemini

Jedno jestli máte doma kluky nebo holky, Bořek Šikula to prostě zvládne zabavit všechno:) Vy byste sice strašáka Huga už dávno vzali lopatou a spálili, a pana Moudrého za jeho styl obstarávání veřejných zakázek na stavební práce zavřeli, ale pamatujte, vy máte jen hlídat, jestli se tam nedějí nějaké mezilidské zrůdnosti, které by z Vašich dětí vychovaly asociální narcisty bez empatie, a zpívat si s dětmi znělku:D Ne, vážně, samozřejmě vznikly propracovanější a výchovnější záležitosti a je to schématické až hanba, ale když už nic jiného, je to nezávadné. Což třeba o takovém Požárníku Samovi říct nejde. Mnohem radši mám Červeného Traktůrka, ale Bořek taky ujde. 70% ()

• Jedná se o nejčastěji umísťovaný pořad do programu českého Jim Jam podle dat Big Zoom a.s. z období 1. 10. 2009 až 27. 3. 2024. (Vitox)
  • Poté, co byl výtvarný styl seriálu změněn na CGI namísto klasického stop motion, došlo k rozhořčení fanoušků. Nezávislá asociace školních filmů v Irsku dokonce zašla tak daleko, že uvedla, že „množství stop motion animace nahrazené CG je ohromně vysoké“. (LUKICKK)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood