Gertie the Dinosaur

• USA Gertie (viac)
Animovaný / Komédia / Krátkometrážny
USA, 1914, 12 min

První krátkometrážní film, kde objevil živý herec spolu s kreslenou postavičkou. Sledujeme drezúru dinosauřice Gertie, která dostává příkazy od svého cvičitele. Na konci se dotyčný objeví před našimi zraky a nasedne Gertie na hřbet, aby se společně projeli. (Mertax)

easaque

+2* Možná ve své době to byl průkopnický snímek, který zakomponoval do hraného filmu i animované pasáže, ale z dnešního pohledu mi to nepřišlo ani moc vtipné. Proto hodnotím subjektivně jen 2 hvězdičkami a nechávám ať si na filmu uslintávají pamětníci a historikové. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

tomeek

Úžasně naanimovaný filmeček, který původně sloužil jako předváděčka se živým člověkem. Drezůra kresleného brontosaura z roku 1914! ()

Kmotr76

Tak letos oslaví dinosuřice Gertie kulatých sto let. Na rok 1914 jde o úžasně plynulou animaci. A nejen to; Gertie je děsně roztomilá, hlavně když kývá hlavou, nebo když se škrábe ocáskem na čele. ()

Babous

Pro vývoj animovaného filmu bezpochyby zásadní dílo, ovšem na mne nepůsobilo ani zpoloviny tak výjimečně jako na gentlemany před 100 lety, zvláště kvůli zdlouhavosti vlastní filmu v plenkách. ()

MsUtahraptor

Gertie je potvora. Rozkošná, ale potvora. Kreslířův příběh vydělá čtyři hvězdy za tisíce takřka identických stránek, roztomilá diplodočice plných pět za šikanu slona a čtyřkřídlou halucinaci. ()

Milodar

Chápu, ze v roce 1914 se jednalo o úžasnou animátorskou techniku, ale ten obsah... jakoby spíš myšlení bylo teprve v plenkách. ()

TomasKotlant

Animace je sice relativně prostá, ale pro účely filmu naprosto dostačuje. Několik gagů se opravdu vydařilo a film působí krásně svěže - a to si ještě ušetřili tvůrci spoustu práce opakováním několika fází pohybu. Hudba se také povedla (nevím zda je původní, když to byl němý film) a titulky dialogů nijak nevadí. *** Ve zkratce: Krotitel a dinosauřice Gertie. ()

Recenzon

Vážně mě to mile překvapilo, takže dinosaura Gertiho vidím velice pozitivně a opravdu to bylo velmi zábavné. Nejlepší scény byly když se Gertie a Jumbo hejtili. ()