Sedmnáctiletá Chris Parkerová se rozhodne přijmout místo chůvy na předměstí Chicaga. V té době se její nejlepší přítelkyně Brenda rozhodne utéct z domova. Zcela bez peněz pak prosí Chris, aby pro ni přijela. Ta však nechce své svěřence nechat samotné, a proto se rozhodne vzít je s sebou. Naloží je do auta a vydá se na cestu do neznáma. (oficiálny text distribútora)

5150

Velmi pohodová americká komedie 80. let a zároveň režijní debut Chris Columbuse. Ten prokázal velký cit pro práci s dětskými herci a vlastně i v jeho následujících filmech hrají děti důležitou roli (SÁM DOMA, MRS. DOUBTFIRE - TÁTA V SUKNI). Herecké obsazení lze jen pochválit a tím nemyslím pouze krásku Elisabeth Shue a tři dětské herce, ale také herce vedlejších postav (Penelope Ann Miller jako Brenda, Vincent D'Onofrio jako automechanik "Thor" nebo George Newbern jako sympaťák Dan). Celkový dojem nakonec vylepší i pestrý písničkový doprovod ("Then He Kissed Me" od The Crystals, "Just Can't Stop" od Percy Sledge, atd.). ()

Cival

Překvapivě snesitelné. Uslintané rodinné poselství nakonec neiritruje tolik, jak by se dalo předpokládat, Columbus se vybičoval k poměrně svižnému režijnímu pojetí a scénář neupadá do velikých trapností. Pasáž s Babysitting Blues je navíc vyloženě dobrá a Elizabeth Shue v každé sekndě k nakousnutí. Možná až moc. ()

dopitak

Místy úlet, místy trapnost, chvílemi docela dobré. Film hodně pozměňuje celkem raritně udělaný dabing, zajímavým hlasem přispěl jinak neznámý Michal Krb. Nejvíc hláškuje malá Maia Brewton v roli Sáry, na které se dost vyřádila dabérka Klára Šumanová. Dějově poměrně velká blbost, ve které mě nejvíc rozčilovala akustika pod střechou černé autodílny. Už v roce 1994 se šidil dabing, Jan Přeučil a Tonda Navrátil každý asi osm postav. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $34,368,475Tržby Celosvetovo $-║ Svižná dobrodružná jazda pestúnky s detmi naprieč nočným "nebezpečným" mestom, kde o zábavu nie je núdza. Toto veru Chrisovi Columbusovi sadlo, 80.roky a ich ľahkosť prevedenia je nádherne z toho cítiť. /80%/ ()

Pecival

Přestože Elisabeth na 17 fakt nevypadá, o jejích půvabech nemůže být naprosto žádných pochyb. A i ostatní dětští herci jsou hodně fajn (já snad sentimentálním nebo co), takže přestože se film tu a tam vleče, dávám za tu hodně pohodovou atmosféru, scénu v baru a The Crystals neobjektivní 4. Maník co by pustil k vodě Elisabeth pro tu druhou ženskou nemůže mít všech pět pohromadě. ()

• Chris Columbus v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • Sára má na sobě batoh s obrázkem Gizma. Toto je odkaz na film Gremlins (1984), na kterém se podílel režisér tohoto filmu Chris Columbus. (ČSFD)
  • Ve filmu si zahrál i bratr Elisabeth Shue Andrew Shue, a to ve scéně při studentské párty, kdy stojí na baru. (ČSFD)