Milenec

Príbeh tajného a vášnivého erotického dobrodružstva medzi mladou francúzskou školáčkou a starším čínskym obchodníkom sa odohráva v roku 1929 v Indočíne. Stretli sa len náhodou, pretože ich svety sú v rasovo segregovanej spoločnosti nezlučiteľné. On sa ponúkne, že ju odvezie do školy, ona prijme a nasadne do jeho luxusného auta. Tak sa začína príbeh ich tajných stretnutí, ktoré prebiehajú takmer bez slov a ďaleko od ľudí. Čo spája týchto dvoch ľudí, oddelených kultúrami, vekom i spoločenským postavením? Aké šance má ich telesná fascinácia vo svete, riadiacom sa prísnymi pravidlami? Adaptácia autobiografického románu francúzskej spisovateľky a filmovej režisérky Marguerite Durasovej vyvolala po svojej premiére vlnu rozruchu kvôli odvážnemu stvárneniu erotickej romance Francúzky a Číňana. (STV)

wodacka

Kdo u tohoto filmu hledá zajímavou dějovou linku o něčem, bude zklamán stejně jako já. Na to málo, co se ale ve filmu odehrává, je to hezky zpracované, o tom žádná. Co mě ale nadchlo, je kamera, která by ode mě sama za sebe dostala 5 hvězd - jemná práce s obrazy především na začátku filmu, kde jsou i slova zbytečně navíc. A chválím i jinotaj s bonsají, která rozkvétá ve chvíli, kdy vztah hlavních hrdinů končí. ()

Evikju

Film o mladé školce, která přijíždí do Saigonu a poznává mladého Číňana. On bohaty z nejlepší rodiny, zaslíben Číňance, ona jen mladá, chudá Francouzka. Film nabitý erotikou, ale taky zklamáním, které celou dobu viselo ve vzduchu. ()

BigJohn02

Bába vzpomíná na pubertu v Kočinčíně. Spousta krásných záběrů na přístav a rýžová pole a do ní vsazený slakobolný příběh Lolitky ze zchudlé francouzské rodinky a bohatého Číňana. Jane March byla v mládí krásná a ochotná se svlékat - kouká se na ní hezky, její zubatá, trochu opičí tlamička je zatraceně sexy. Jen ty otravné komentáře, které v průběhu filmu nahrazují a vysvětlují děj, lezou na nervy. ()

Sejkorka

Trochu sonda do historie, trochu (více) erotiky. Nejen při milostných scénách. V zajímavostech se píše, že to snad chvílema nehráli, ale "jeli" naostro. Jo na setinu vteřiny jsem zahlédl Číňanovo ... pohlaví. Na začátku vypravěčka hovoří, jak se jí změnila tvář v 18 letech. Čekal jsem jak, ale po ukončení příběhu jsme ji viděli v pokročilém věku, zezadu. 65% ()

freebob

Erotické drama,jindy skvělého Anauda mě bohužel moc nezaujalo.Cely film se mi docela táhl a té romanci jsem nějak nerozuměl.Jane March to ale moc slušelo. ()