Fantastický Rod Steiger v roli Benita Mussoliniho vám přiblíží poslední dny italského vůdce, ve kterých se, společně se svou láskou Clarettou Petacci, marně snaží uprchnout do Švýcarska. Stává se štvancem, který nemá šanci uniknout trestu za své zločiny, ať přijde od kohokoliv. To vše doprovázeno skvělou hudbou Ennia Morriconeho. (oficiálny text distribútora)

OtokPag

Černý košile zdrhly, cestou ho opouštěly další kreatury, Mussolinimu jeho hra na honěnou/schovávanou  nakonec nevyšla a výsledek - zavěšení na benzínové pumpě, zná z fotek každý… Film je natočený ňákých 29 let po válce. Nejspíš si vzpomnělo i pár pamětníků, tak nemám problém příběhu celkem věřit. Sebevědomý  duce byl na konci kariery zcela jistě psychicky v prdeli. Žádnou lítost si ale nezasluhuje, byl to šmejd!  Co se mi na filmu líbilo, byla technika, zejména ty obojživelný VW, potom náklaďáky Italů i Němců a samozřejmě taky parádní vládní limuzíny😎j(americkej kolopás v německé koloně beru, jako kořistní 😂) ()

Robur888

O druhé světové válce vím mnoho a právě proto mě zajímají tyto detaily, epizody a nuance, které k tomuto konfliktu patří. Každý samozřejmě ví jak film dopadne, ale napínavý byl pro mě děj, který ke smrti Mussoliniho a Clary Petacciové vedl. Duce, který toužil být novodobým Caesarem zemřel bídně popraven v horách. Jeho konec mi připomněl smrt Nicolae Ceaușesca a jeho ženy Eleny. Také obdobně prchali a po krátkém procesu byli oba podobně popraveni. ()