Astronaut je v raketoplánu napaden tajemnými oranžovými spory. Následkem toho zmutuje v odpudivé, slizké monstrum, které se po havárii raketoplánu kdesi v lesích na Floridě vydává hledat potravu. Tou by měl být tým, který se vydal vstříc ztroskotanému vesmírnému plavidlu. Kdo vyhraje následný boj o život? Zůstalo v netvorovi ještě něco z jeho lidskosti? (-bad-mad-wolf-)

70s80s90s

Viackrat pozicany scifi film z pozicovne vhs, ale rokmi som zabudol nazov. S nazvom Temny vesmir u nas vysli dva snimky. Jeden od Intersonic a tento od Davay. V pamati mi ostala oranzova gebuzina, scena s obnazenym hrudnikom celkom schopnej zenskej a bytost z vesmiru podobajuca sa Votrelcovi. Dejovo aj obrazovo uplny trash, ktory si dnes samozrejme zasluzi oznacenie odpad. No v dobe novootvorenych videopozicovni to bol pre nas dalsi super scifi fim, ktory sa k nam po totalite dostal. Vdaka zan! ()

SOLOM.

První problémy začali již ve chvíli, kdy jsem si film pustil. Zjistil jsem totiž, že ač několik světových jazyků jakžtakž zvládám, tak maďarština mezi ně rozhodně nepatří. Titulky to dočasně vyřešili, ale co už nedokázaly, bylo odstranění všudypřítomné nudy. Přiznáme se bez mučení, že jsem u toho dvakrát začal usínat a to už neznačilo opravdu nic dobrého. Tohle céčkové hororové scifi zrovna moc dobré podívané nenabídlo. Přestože popisek filmu sliboval něco zcela jiného. Původně jsem si totiž myslel, že půjde o nějakou béčkovou odnož Aliena, což slibovalo samotné slizké monstrum, které mu bylo (hodně) vzdáleně podobné. To ovšem jen v některých záběrech. Na první pohled toto slizké monstrum s hubou plných ostrých zubů a vystřelovacím jazykem, kterým sálo z lidí životodárné tekutiny, nevypadalo vůbec špatně. Bohužel tvůrci jeho „předností“ nedokázali moc využít a v mnohých záběrech vypadalo na můj vkus až moc gumově. A to u podobných filmů nebývám moc náročný. Jenže tady nevypomohl ani samotný scénář. Ten byl plný chyb, nedotažených myšlenek a hlavně nudných pasáží. Atmosféra tu haprovala jak na housenkové dráze, kdy místy skutečně byli cítit náznaky napětí, které ovšem během krátké chvíle odvanul vítr zase někam do lesů. Jediný důvod, proč tomu nedám odpad a alespoň trochu mu navýším procentuální ohodnocení, je tvůrčí myšlenka, která nebyla zlá, ale absolutně nedotažená do zdárného konce a potom těch několik krátkých záběrů, na kterých monstrum nevypadalo zle. 30% ()

blackrain odpad!

Monstrum vypadalo jako kříženec vetřelce a něčeho dalšího, ale do vetřelčích kvalit mělo hodně daleko. Příšera byla pomala a jen podivně vrčela. Strach mi nenaháněla, i v tomhle byl vetřelec mnohem lepší. O hutné a temné atmosféře je škoda mluvit. Byla nulová. Námět při tom vůbec špatný nebyl. Mohl z toho vzniknout velmi povedený sci-fi horor, takhle je to jen další sci-fi odpad. ()

hladass

Naprosto pohodové béčko, dějem jednoduché a přímočaré... Několik kusů v džungli, přičemž ženská část se nebojí odhalit podstatnou část svých těl a proti nim slizké monstrum, které vypadá jako kříženec Vetřelce, T-Rexe a pavouka... Gumové masky, sem tam slušná atmosféra, já byl v rámci možností spokojen... ()

Terva

Nechápu ty odpady. Nostalgický snímek u kterého si pár lidí i nadělalo do kalhot. A že to bylo tenkrát ? Dnes se točí horší sračky. Scénář - Patrick Moran. Hudba - Jeffrey Walton. Kamera - Maxwell J. Beck. Podobnost z Vetřelcem je velice zajímavá. Na snímku totiž pracují bratři Skotakové ( Dennis a Robert ), kteří v roce 1986 spolupracovali i na filmu Vetřelec. Bratři Skotakové spolupracují i na snímcích jako je Titanik, T2 nebo X-Men 2. ()

• Podobnost s filmem Vetřelci (1986) je velice nápadná. Na snímku totiž pracují bratři Skotakové (Dennis a Robert ), kteří v roce 1986 spolupracovali i na filmu Vetřelci. (Terva)