Blíží se Vánoce a profesionálnímu bytaři Gusovi, který si zakládá na tom, že mu žádný zámek neodolá, vrcholí zimní sezóna. Tentokrát si ale nevybral správný dům a poněkud ho zaskočila nekonvenční bezpečnostní opatření. A tak se na svém útěku před vánočně podrážděnou policií neprozřetelně rozhodl, že si pro jistotu vezme rukojmí. Ani tentokrát si ovšem nevybral nejlépe, neboť Carolina a Lloyd, které uvěznil v jejich vlastním domě, mají úplně jiné starosti. Právě totiž vrcholí jejich vleklá manželská krize, a tak se smolař Gus, navzdory hrozivé pistoli a zavilému pohledu, ocitá velice často na vedlejší koleji. Situaci mu neusnadňuje ani podnikavý synáček Jesse, který se chce od své neurotické rodiny za každou cenu trhnout, balí si kufr a chystá se Gusovi pověsit na krk. Když k tomu připočítáte slavnostní večeři ve skandinávském stylu se zakyslými příbuznými, opilého Santa Clause a pravidelné sousedské návštěvy družných policajtů, musíte uznat, že je to pro jednoho otrlého lupiče příliš. Jeho přítomnost ale nebyla zbytečná ! Neboť tam, kde neuspěl snaživý psychoanalytik Dr. Wong se svojí neúčinnou komunikační terapií, potěšením a údivem zjišťuje, že být těsně připoután provazem k vlastní nenáviděné ženě není zase tak úplně nezajímavé... (oficiálny text distribútora)

v.indruchova

Sice se zde používá hefec sprostech slov, to znamená, že to není pro děti, ale já si to užila. A najdete zde i poučení, tak co si víc přát. Odstrašující rodina, poučme se z toho. ()

pirate

Několik dobrých vtipů se našlo, nejlepší byl film ze začátku, pak už trochu ztrácel grády, ale překvapivě se do toho často dostával zpět. Nejvtipnější bylo neustálé dohadování hlavní dvojice (Davis, Spacey). Taková ne příliš legrační oddychovka, u které se však dá alespoň párkrát zasmát. 60%. (65% za tu hlavní dvojici.) ()

MrJoda

No, komedií bych to nazývala asi dost opatrně a to jenom velmi důvěrně v bandě osvědčených tuplovaných ostřílených cyniků, protože to je opravdu dost ostré. Každopádně je to neskutečně osvěžující drama u kterého se člověk chechtá i když nechce. A herecké výkony úplně všech jsou naprosto geniální. ()