Televízna inscenácia divadelnej hry Ivana Stodolu. Satira na falošne chápaný humanizmus, ostrý výsmech spoločenských inštitúcií na Slovensku v medzivojnovom období. Hlavnou postavou je Jožko Púčik, drobný, úradník v dobročinnom spolku Humanitas, ktorý sa takmer stáva obeťou bezcharakterného správcu, pretože pasívne prijíma obvinenie za nespáchaný zločin - krádež peňazí. (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Na tejto televíznej adaptácia príbehu Jožka Púčika je od prvého okamihu jasné, že scenár písal komik. Film je vtipmi Milana Lasicu prešpikovaný a keď je konfrontovaný s Júliusom Satinským tak sa film priam mení na ich klasické dialógy. Milan Lasica v hlavnej úlohe síce nie je Jozef Króner ale humor L+S má svoje neprekonateľné čaro. Produkcia je síce televízna ale kvalitná a herecké výkony všetkých obsadených a výborný scenár nenechávajú žiadny priestor pre hluché miesta. ()

Alx.Nyan

Začlenenie: moderná slovenská medzivojnová dráma. Ivan Stodola a jeho skvelá Veselohra. Trošku zamotaná ale aspon ma po celú dobu trvania udržala :) ()

to08.net

Skvělá lekce, jak z vaší poctivosti každý vytěží a spravedlivá odměna vás přesto nemine. Černá komedie hvězdně obsazená. ()

pyromantik

Úžasné, geniálne! Toto je inscenácia! Lasica a Satinský na vrchole svojej humornej kariéry. Plus všetci herci taktiež. Obzvlášť vypichujem Martina Hubu. Neskutočne som sa bavil. :o) ()

Mike_Doe

Inscenačná no o to lepšia verzia pôvodného Statočného zlodeja. Tu, účtovníček Jožinko Púčik (M. Lasičiak), sa nechá ojekabátiť správcom všeužitočného dobročinného spolku Humanitas, pánom – vychcánkom Rohatým (M. Huba). To čo ho čaká je ako zo zlého sna. Definitíva nadobro stratená, sestrina živnosť v ľufte, obvinenie z krádeže 3000 + 10 000 Kčs a na dôvažok ho slečna Vieročka – dobrého srdiečka má totálne v paži. Bezhraničná naivita mu však pomáha nielen do problémov ale aj von. ()