Americká herečka Frances Farmerová (1914-1970) patřila k nejrozpornějším zjevům Hollywoodu 30. a 40. let. Její kariéra měla strmý vzestup a po krátké době také stejně prudký pád, neboť Frances Farmerová nebyla ochotna podřídit se požadavkům tehdejší komerční tvorby. Spíš než po laciném pozlátku filmové slávy toužila po úspěchu na jevišti, ale to se jí podařilo jen částečně. Z 15 filmů, jež natočila, odolal zubu času prakticky jediný - Děvče z baru (1936) Howarda Hawkse a Wiliama Wylera. Tvůrci filmu Frances, jenž vznikl v produkční společnosti známého komika Mela Brookse, věrně vyšli z jejího skutečného osudu, pouze přikomponovali fiktivní postavu jejího přítele Harryho Yorka. Vzniklou biografii lze určitě zařadit mezi nadprůměrné ukázky svého žánru, především díky vynikajícímu hereckému výkonu Jessicy Langeové, která za něj byla nominována na Oscara a obdržela hereckou cenu (ex aequo) na XIII. MFF v Moskvě 1983. (oficiálny text distribútora)

gizi

Výborně odvedený film, jak po stránce režie, tak i scénáře a hlavní role. Jistě lze namítnout, že děj byl trochu "přikrášlen" pro diváka na rozdíl od skutečnosti, myslím ale, že to zde nevadí. Přes svou délku je to od začátku do konce téměř strhující, i když smutný, příběh. 84%, 20.6.2016. ()

grandir

Jessica Lange výborná, snad poprvé jsem měla pocit, že umí hrát a není ve filmu jen za naivku na ozdobu. Dojmy z filmu však rozporuplné. Nevím, proč bylo třeba tak přitvrzovat nepravdivými tvrzeními a doporučuji přečíst si reálná fakta o jejím životě. Kromě svobodomyslné povahy nebyla úplně normální a její sklony k agresivitě a hysterii zjevně nebyly jen pod vlivem alkoholu nebo prášků (viz její otázka otci, zda neměl někdy chuť matku zmlátit, čemuž se na druhou stranu není co divit, neb bláznivé byly nejspíš obě). Měla na kontě několik napadení včetně fyzických a že ji Hollywood semlel? Vždyť do něj všechny (a všichni) chtěly, měla smlouvu a tudíž věděla, k čemu se zavazuje a záhy musela vidět, jak to tam chodí. Lze se jim tedy divit, že jí vyčítali, když ji svými excesy porušovala? Že si prošla peklem blázinců 40. let je pravda, avšak vzhledem k tomu, že po tomto období svého života, které trvalo 11 let se vrátila k herecké práci v televizi i filmu, lobotomii evidentně neprodělala. ()

phoenix9

Životopisný , Hollywood , 30, 40 roky , vysoké hodnotenie...čakal som bombu , a to bola chyba. Nechápte ma zle, lebo je to kvalitne natočené a Jessica Lange podavá naozaj skvelý výkon , ale mna to nenadchlo ani napriek tým ingredienciám , ktoré som spomenul na začiatku komentára. Je to škoda, čo už, všetko mi nesadne...55 % ()

PanIncognito

Jessica Lange předvádí poutavý výkon, který kupředu pohání její půvab. Příběh filmu je fascinující, odvážný a silně emocionální. Jde o jeden z nejlepších životopisných filmů. :) (viděno s dabingem - TV) ()

andy60

Že někdy žila herečka s tímto jménem, jsem neměl ani ponětí. I když se jedná o životopisný film, žádná nuda, jak to někdy bývá, se nekoná. Její život byl natolik zajímavý, komplikovaný a drsný, že je stále na co koukat a o čem přemýšlet. ()

SATUR.

Lange je vynikající mnohotvárná, vrstevnatá herečka. Kim Stanley také exceluje a celý casting je velmi zdařilý. Škoda, že se film více nevěnuje i období po éře nucených hospitalizací, které je vykresleno jen ve zkratce. 4,5* - protože film částečně diváky faktograficky zavádí, což je škoda zrovna u takhle obecně zásadního téma, biopic-u nadané Frances Farmer. ()