Siedmy zvitok

• Slovensko Tajomstvo rieky bohov (viac)

Tritisíc rokov pred naším letopočtom sa v mocnej Egyptskej ríši faraón Mamose (EDMUND PURDOM) oženil s krásnou Lostris (KATRINA GIBSONOVÁ), ktorá však milovala veliteľa Tanusa (PHILLIP RHYS). Po smrti manžela sa jej narodilo dieťa, ktoré však nesplodila s manželom. Jediný, kto o tom vedel, bol jej otrok a dôverník, múdry Taita (ART MALIK), ktorý sľúbil zomierajúcej kráľovnej, že sa o dieťa postará. Odniesol ho k Nílu a zaprisahal boha rieky, aby na novorodenca dohliadol. Potom ho položil do prúteného košíka a zveril rieke. Súbežne s príbehom sa v našej súčasnosti odohráva príbeh pozoruhodného najdúcha Hapiho (JEFFREY LICON), ktorého na brehu Nílu objavili v prútenom košíku Duraid al-Simma (TONY MUSANTE), mladý profesor egyptológie a jeho manželka, archeologička Royan (KARINA LOMBARDOVÁ), napoly Angličanka a napoly Egypťanka. Obaja hľadajú rozprávkový poklad spred päťtisíc rokov... (oficiálny text distribútora)

vygamba

Knížka byla super, což se bohužel nedá říci o filmu. Zfilmování takového románu, jako je Řeka bohů, je těžký kalibr a zde se to vůbec nepovedlo, na filmu je až děsně vidět, jak na něm filmaři šetřili - laciné efekty nad kterými můžete jen kroutit hlavou a brečet a scénář, který stojí za prd - ale proč?! Mohl z toho být nádherný film na pokračování, jako v případě filmu Bratrstvo neohrožených. Místo toho se sešla banda lidí, kteří asi knihu četli se zavřenýma očima a do uší jim hrál Hammondův varhaní recitál a řekli si, že o tom natočí film. Půlka * je za to, že se někdo vůbec odvážil do zfilmování Řeky Bohů pouštět druhá půlka za to, že ti co nečetli knihu, tak jim to přijde jako docela pěkný, možná až moc dlouhý, dobrodružný film alá Lovci Pokladů. ()

Roseinka odpad!

Pro mě je tohle největší průser co se týče filmu na motiv knížky... Mé nejoblíbenější knížky, takže jsem tím trochu ovlivněná, přesto však si myslím, že objektivně se tohle snad nemůže nikomu líbit. Opak je pravdou. Přála bych si, aby se toho chopil znovu někdo jiný, nějaký schopný režisér, který dodrží aspoň hlavní linii příběhu. Chce se mi fakt brečet, když vidim, jak ten film je směšnej a trapnej. Režie absolutně neschopná. Nedokážu prostě odpustit naprostý překopání příběhu. A výběr herců je taky hrůza děs!!!! Tak nádherná knížka a Connor z ní udělá světovej propadák... ()

misterz

Veľmi smiešne vizuálne efekty, predvídateľný záporák i koniec príbehu a výrazný televízny dojem, no malo to aspoň silnú charizmu dobrodružstva - stále sa tu niečo dialo... zloduchovia, naháňačky, strieľačky, Indiana Jonesovské pátranie po záhade, romantika, prekrývanie dvoch časových línií... Nuda tu nehrozí. Na priemer je tu toho dosť. 60/100 ()

Brouk

Smithově literární předloze se to nevyrovná, ani to nelze srovnávat. Zkuste převést více jak 1500 stran textu (nikoli popisného ale vcelku akčního - všechny 3 díly Řeky Bohů) do obrazového záznamu, který je o málo větší než 4 hodiny. Máte omezený rozpočet, děj se Vám skáče z historie do současnosti, tak co s tím? logicky to bude tvrdý kompromis. Takže asi tak. Přesto je to pro mě sympatické dílko. A už jen za odvahu 4*. ()

hwnd

Knižní předlohu neznám, takže nemám s čím porovnávat. Toto filmové dílko mi ale přijde docela dosti zlé. Ještě tak část, která se odehrává ve starém Egyptě, to vcelku ujde. Ale část ze současnosti je přehlídka lacinosti, neherectví, prkeného komparsu a vystupňované nereálnosti. Za všechno snad uvedu, když si frajer hopsnul v šatech do vodopádu, hned jak vyplaval, tak zjistil, že parťáci už jsou unesený kdesi daleko (asi velký plíce) a on byl po chvilce též zázračně usušen a vyžehlen (asi zázračný saharský sluníčko), no proč ne. Škoda, tuhle tématiku můžu, docela jsem se na to těšil, ale prostě mě to nebavilo. ()