Prípad pre zvláštnu skupinu

• Československo Případ pro zvláštní skupinu
Československo, 1989, 6 h 2 min (Minutáž: 59–63 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Ivan Gariš

Kamera:

Josef Pávek

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř (viac)

Major Josef Drnek (Josef Somr), nadporučík Kotek (Jiří Schmitzer) a JUDr. Kateřina Jánská (Tereza Brodská) zo špeciálneho tímu reprezentujú tri generácie kriminalistov s odlišným prístupom a metódami vyšetrovania závažných zločinov a vrážd. Pracujú pod velením podplukovníka Boudu (Josef Vinklář). (TV JOJ)

zette

Tohle je skutecne zvlastni skupina. Jedinemu, komu jsem ten policejni odznak aspon trochu veril, byl Somr. Jinak bida. Ale verim, ze tehdy tvurci vsadili predevsim na herecke obsazeni. Kriminalni zapletky banalni, ale je fajn zavzpominat na falesne valuty jeste v realnem case. Jako televizni zabava postacujici. ()

fantoci

Pro mě je to nejlepší kriminální seriál od roku 1980. Některé díly i dobře pobaví, ovšem typická věta z toho to filmu zní: "VÝBORNÝ NÁPAD, ZVLÁŠTNÍ SKUPINA". ()

LadyPupu

"Co chcete?" - "Adresu aspoň jednoho bytu kde se promítají pornografické video filmy." Nástupce Pitavala, předchůdce 1. Oddělení. Stejně jako výše zmíněné seriály i tento byl totiž natočen podle skutečných případů, v klasickém provedení konce 80. let. Co se musí nechat je výborné obsazení ve vedlejších rolích (když pominu hvězdy jako Kodet, Štěpánková, Kanyza, Kopecký atd., tak doporučuji ve 3. díle Pomejeho jako pankáče), ale dát jednu z hlavních rolí Brodské, to je za trest. Její herecké umění jsem nikdy nedokázala patřičně ocenit. A tady mi teda lezla na nervy extrémně. ()

farmnf

Jako dívatelné to je, má to spád. Dnes se na žádný seriál ani pohlédnout nedá. Dobytek píše, že skupina není zvláštní ale debilní. Trefil hřebíček na hlavičku. Osobně znám několik policajtů z kriminálky a nedávno jsem byl namočen v podvodu a strávil na vyšetřovně 9 hod! Jsou to poměrně normální lidi s vysokejma školama, někdy frajírci s pistolí. Normálnost ale v tomto seriálu moc nehledejte. Brodská je tak pitomá, že vůbec nechápu, proč tu roli prostě nevyškrtli. Posere co může a přesto je poručice.  Pepa Vinklář se něco nadřel, aby to bylo dívatelné. Šmitzer tam hraje zbytečného blbce, Pepa Sommer takovýho tátu, co mu to pálí. Furt tam volá Agáta, scénarista byl asi sjetej kde čím, proč to tam má být?  Role profesorky podvodnice, která prakticky vše vyřeší sama a nachomejtne se skoro ke každému případu je doslova ostudná. Potěšil mě ale Kostelka, který za nic nemohl a přesto na něj museli nasadit zvláštní oddíl. Prchal hbitě. Čili jako detektivka dost děsný, ale slušná fantasmagorní komedie. ()

pfa

Noční chodec, Zlaté víkendy, Veronika a páv, Král se zlobí, Přepadení, Neznámá kráska a myslytel. To jsou názvy případů, které svérázným způsobem řeší opravdu zvláštní skupina. Major Drnek, Kotek a Dr. Jánská. Já osobně tedy do této skupiny zahrnuji i nezbytnou Profesorku... No sice poněkud průměrná záležitost, já mám ale kriminálky rád a zvláště ty české, takže je to pro mě docela bezproblému koukatelné a zabavující. Ovšem epizoda "Zlaté víkendy" je fakt bomba. Takže, po vzoru sestry Agáty: Nazdááár! [5/1O] ()

mikulem

Tento seriál (spřízněný s Malým Pitavalem) mi z nějakého důvodu dlouho unikal, nakonec ale právě jeho srovnání s Pitavalem je dost tristní. Je zarážející, jak amatérsky některé scény vypadají. Připadá mi, že vůbec nezbyl čas na střih - nemá to spád, nemá to napětí. Nejlépe z celého seriálu mi vycházejí poslední dvě epizody (Přepadení a Neznámá kráska) - u těch jsem se nenudil a jejich scénář mi připadal nápaditější. ()

Rousse

Je námětem na zamyšlenou, zda je tahle skupina zvláštní, padlá na hlavu nebo uplně vymakovaná. 2 hvězdy za úžasné klenoty v podobě štěků Zuzany Bydžovské alias Agáty z telefonu - opravdu neuvěřitelné. ()

Han22

Průměrný seriál, který je tak na 2 a půl hvězdičky. Kromě skvělého prvního dílu, kdy se vyšetřuje série vražd skořápkářské bandy nejsou jednotlivé díly nic moc, chybí tomu napětí a v šesti dílech není jediná akční scéna. To už ti Hříšní lidé byli akčnější. Nicméně prim zde hraje skvělá atmosféra konce 80. let, celý ten svět veksláků, bytařů, čórkařů a podvodníků a kupodivu to působí celkem uvěřitelně. A navíc jsou tu fajn postavy - od Somrova majora, kterého zná celá galérka přes rozjařenou a krásnou Brodskou až po sestru Agátu a její nadzááár :-) Zanechalo to ve mě slušný dojem, takže dávám za 3* ()

Paity

Tereza Brodská byla skutečně k popukání. Tenhle seriál byl vlastně takovým první pokus o "Kriminálku Československo". A nemůžu říct, že se to úplně nepovedlo. Asi chybělo víc peněz a hlavně..... stejně tak jako u českého seriálu pokaždé.... více dílů. ()

farfalla

Je to komornější a modernější verze seriálu ´Malý pitaval z velkého města´ (1982), ale má pořád ten pomalejší a staromilský styl. Major Drnek (Josef Somr), Kotek (Jiří Schmitzer) a JUDR. Kateřina Jánská (Tereza Brodská) představují tři generace vyšetřovatelů s různým přístupem a metodami vyšetřování. Vysloveně zbytečným prvkem byly telefonáty sestry Agáty, ale ty snad byly jenom pro rozšíření Kotkovi role. ()

mira007

Nějak se na to i koukat dá, ale ten díl s pornem ( Veronika a páv ) je z dnešního internetového období opravdu absurdní majstrštyk. Dvacet lidí si zaplatí, aby spolu v jedné místnosti koukali na televizi s úhlopříčkou 40cm, v níž běží na VHS německé porno. Při tom je objeví kriminálka a všichni mají průser jako hrom. Soudružská krimi, kde herecky dominuje Sommer a Brodská tam hrála takovýho mladýho trotla. ()

Drom

Tak odpad ani veledílo to není a to je vždycinky problém, co tu vypotit, aby to mělo alespoň několik vět a byl to alespoň takovej blábol, jako obvykle. Což, jak se obávám, dneska nebude. Já fakt nevím co k tomuhle slabšímu průměru napsat. Nehraje tam zrovna plejáda mých oblíbenců, ale že bych na jejich výkony něco vydloubal... Ale zajmavý rozhodně jsou E!Ečka a jejich hit Caligula z kazeťáku, to fakt pobavilo. Měl jsem to puštěný dvakrát jako kulisu a bohužel mě to nepobouřilo ani neznechutilo. Tak že by tak třeba... dvě hvězdičky? ()

BigBang

U starých seriálů jsem na trapné chvilky zvyklý. Zde je úroveň příliš nevyrovnaná; i když i na tento seriál se dívat dá, přinejmenším díky obvyklé plejádě dobrých herců. ()