Jejím hrdinou je "středně vysoký" úředník Martin Harvey. Říci, že se ve své práci zmítá v moři problémů by bylo víc než výstižné a tak, když se dozví, že jeho strýc zemřel a odkázal mu pohádkovou jachtu, bez váhání hodí všechny trable přes palubu. S vidinou exotických přístavů a dobrodružství v ráji karibských ostrovů, sebere Martin rodinu a vyrazí za lepším životem. Jejich sen však tvrdě narazí na nepříliš radostnou realitu, že jejich pohádková jachta je malá, sotva plovoucí ratejna, která potřebuje opravit úplně všechno, na co se zděšený Martin podívá. A pak se na scéně objeví on, kapitána Ron, a Martinova touha po dobrodružství může být naplněna víc než si kdy představoval (dokonce nechybí ani piráti). Kapitán Ron, jakási urousaná variace současného Ahaba s napohled pochybnými námořními dovednostmi, bere do rukou kormidlo chátrající jachty, osudů rodiny Harveyovy i příběhu samotného a vyplouvá podle námořních map tradičních amerických komedií. (oficiálny text distribútora)

anderson

Možno to nie je intelektuálna zábava, ale hodnotím množstvo smiechu vygenerované počas celého filmu. A nebolo ho málo. Práve naopak. --- Navyše ide o ďalší z prípadov kedy slovenský aj český dabing naplno a rovnocenne bodujú. Na Slovensku vďaka ŠTEFANOVI SKRÚCANÉMU a v ČR vďaka ZDEŇKOVI MAHDALOVI. (18.1.2009) ()

Triple H

Jedna z mojich najobľúbenejších nedocenených komédií. Zapodievať sa pri takomto filme s niečím ako logikou deja nemá absolútne význam, treba len sadnúť a baviť sa. Martin Short ako klasická hlava rodiny je OK, ale Kurt Russell je jednoducho perfektný. Ide o naozaj výborne zahratú komediálnu úlohu a podľa môjho názoru patrí k tomu najlepšiemu z celej Russellovej kariéry. Tak vypnite mozgy a bavte sa, Kapitán Ron vás totiž pobaví určite. A bol tu ešte skôr ako Kapitán Jack ;-) ()

Gemini

Rodinná komedie s vcelku nečekaným drajvem, která má několik vyloženě libových momentů, ale jinak se drží osvědčené šablony dvou antagonistických postav, které k sobě postupně nacházejí cestu, a přitom se tak nějak pořeší domácí problémy jedné z nich. Je to možná sice krapet nefér, protože bych se po delší době klidně znova podíval, ale sedmdesátka by mi prostě přišla lehce nadhodnocující. 60% ()

Fingon

"Nechoďte do džungle. Je tam gorila." ... "Já vám to říkal." - "Říkal jste gorila, ne guerilla!" Kurt Russel jako šílený kapitán, který udělá rodince Martina Shorta ze života peklo a ztroskotání na Kubě už je jen třešničkou na dortu složeného ze samých bláznivin (kterých se rozsévá nazdařbůch, řekl by Vančura). A co na to Kapitán Ron? "Oni uhnou. Vždycky uhnou. To je to první, co jsem se naučil." ()

lennyd

Martin Harvey (Martin Short) a jeho rodina prochází velkou rodinnou krizí. Do toho přichází zpráva, že zemřel vzdálený strýček, a Harveyovým odkázal loď. Martin v tom vidí velkou příležitost, jak dát rodinu dohromady a ještě si udělat pěknou dovolenou... jenže Loď není ani tak krásná jachta, jako na obrázku ale spíše otrhaná kocábka, a ještě k tomu dostanou Harveyovi jako kapitána chlapíka, který jako by vypadl z pirátů z Karibiku (uh, ono to vlastně celé v Karibiku bylo). Kapitán Ron (Kurt Russel), kromě toho, že má jedno oko skleněné, již svým příjezdem ukáže, že se Harveyovi na své plavbě nudit nebudou - a že je při tom potká věcí ... Rodiná komedie, která měla (patrně) stavět na (v té době velké) hvězdě, Kurt Russelovi. Ten to sice pojal jako velkou show, ale tak nejak, většina fórů jde mimo (i když, pár vtipných scének by se tu taky našlo). Ve scénáři je pár velkých děr, které film nemilosrdně táhnou ke dnu (jak se sakra všichni! dostali na tu Kubu??). No nic, určitě neurazí, a pro děcka, proč ne .. ()

• Benjamin Salisbury v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)