Manželství doktora Heran a jeho ženy Oldy bylo nešťastné. Olga si brala Herana z lásky, opustila pro něho divadlo i své dřívější přátele, ale chtěla za to neomezenou lásku, kterou jí její muž, jdoucí tvrdě a vypočítavě za kariérou, nemohl dát. Pokoušela se dlouho o nějaké vyrovnání, ale když viděla, že její námaha je marná, opustila svého muže, aby hledala znovu cíl života u divadla. Odstěhovala se do pensionu Astra, kde bydlila již za svobodna a hned první večer pozvala svého dávného přítele Bendu, který byl do ní před jejím manželstvím zamilován, aby se s ním poradila, co dál... Film začal vznikat ještě na sklonku okupace v Nationalfilmu. (oficiálny text distribútora)

GIK

Film téměř bez politiky, jen Korbelář si krátce vzpomene na svou náklonnost k Napoleonovi. Jinak výborná detektivka. Dobré výkony, především Glázrová, Korbelář, civilní Marvan. Výborná Medřická. Hlavní vyšetřovatel (Průcha) občas dost vyšiluje. Marie Glázrová zahrála roli milující manželky naprosto dokonale. Nejlepší výkon v roli milující manželky v historii. Perfektní výkon Bolka Prchala jako vedoucího záchranářů. Zednářská symbolika: Korbelář, Průcha - skrytá ruka. ()

Pitryx odpad!

Autor scénáře si evidentně nevěděl rady, co vlastně psát. Kličkuje to sem a tam, a závěr, ten se ukličkoval. Nevím, jak hodnotit, je to takový mišmaš film s chybami v logice i ději. Nic co by utkvělo v paměti. Jen ta lavina byla dobrá. Jen měla ještě zavalit i autora této podivnosti. ()

brasek

Jedna zo starých krimi, ktorá je viac psychologická dráma. Otomar Korbelář bol pre mňa kladná postava, chladný a despotický advokát Heran. Jaroslav Průcha ako inspektor Ptáček bola zlá voľba, absolútne mi nesedel ako horlivý policajt, ktorý za každú cenu ide za svojim cieľom a to dostať Herana. ()

horskejvlk

Po dlouhé době jsem viděl zajímavý zapomenutý “film pro pamětníky”. Stará škola, jaká se točila za protektorátu.kde vznikaly paradoxně nejlepší české “prvorepublikové” filmy. Otomar Korbelář je cinycký  muž z pohledu dneška úplně béžný podnikatel typu “tvrdák”. ()