Tom Sharky je zkušený polda z protidrogového oddělení v Atlantě. Ani on se však nedokáže vyhnout chybě a tak se jednoho dne nechá zatáhnout do přestřelky při pronásledování obchodníků s drogami. Obětí přestřelky se však stane jeden nevinný člověk a to stojí Sharkyho postavení. Nadřízeným se totiž takový výsledek policejní akce vůbec nezamlouvá a Sharky je přeložen na mravnostní oddělení, což je pro něj pohanou, protože právě takovou práci považuje za naprosto podřadnou. Dostane se k vyšetřování dvojnásobné vraždy slepé prostitutky a jejího pasáka, kde jeho zkušený policejní čich vycítí stopu. Sharky shromáždil skupinu svých kolegů ochotných pracovat na případech, od kterých dávají ostatní ruce pryč a pustí se s nimi do práce. S jejich pomocí se mu podaří zjistit, že za dvojnásobnou vraždou je mocný italský gangster Victor, který je mimochodem odpovědný také za Sharkyho degradování a přeložení. A Sharky nezapomíná. Důležitou roli v případu hraje také luxusní prostitutka Domino a Sharkymu nezbývá, než ji vzít pod svou ochranu. V nebezpečí života se však ocitá nejen ona, ale také sám Sharky, protože Victor Score se nehodlá zastavit ve svých nekalých záměrech jen proto, že mu je v patách nějaký polda. Sharky se sice dokáže ubránit najatému zabijákovi, kterého na něj mafián poslal, ale Victor Score má mnoho kompliců, dokonce i u policie, dokonce blíž než Sharky vůbec tuší. Film se zapsal do historie do té doby nejriskantnějším kaskadérským kouskem, o který se postaral kaskadér Dar Robinson, když skočil ze šestnáctého patra. (oficiálny text distribútora)

AGAMENON

Kvalitní kriminálka, která bohužel trochu trpí narcisismem hlavního představitele, který je zároveň i režisérem. Když jsou Sharky a jeho parťáci z mravnostního na plátně jedna hláška stíhá druhou, ale kdykoliv osiří jde tempo trochu dolů. Láska hlavního hrdiny je pěkná (hrála v Ptáci v trní) a Vittorio Gassman (Barabáš) hraje dobře hlavního zápořáka a jeho brácha je ukázkovej psychouš. ()

Han22

První ze 14 krimi/thrilerů v roce 1981. Detektiv Sharky při přestřelce zaviní smrt nevinných a tak je přeřazen k mravnostnímu, kde začne s týmem loserů z oddělení sledovat šlapky, které vedou k budoucímu guvernérovi, mocnému pasákovi a jeho pošahanému bratrovi. Je to takový klasický 80s policejní film.  Stopy se získávají od grázlů z ulice, hrdinové vtipkují a soupeří s mordpartou, jsou tu sympatické vedlejší postavy. Na druhou stranu se tu moc neděje (první hodinu jen sledování šlapek), není to napínavý ani chytrý a přibývají dementní situace i dialogy (vtipkování s umírajícím kamarádem...) SPOILERY: Konec mě nasral - všichni z party zařvou, hrdina ztratí dva prsty, záporák je nesmrtelný jak ve slasheru. KONEC SPOILERu. K tomu Reynolds hraje nesympatický hovado, zkrátka víc než na 2* to není. ()

monolog

Jeden z těch posledních dobrých filmů Burta Reynoldse v době, kdy byla ještě jeho tvář ostře řezaná. Dobře odehraný a příběh taky ujde. A Henry Silva je opravdu ten nejkvalitnější cvok, jakýho jsem viděl. Možná ještě Billy Zane mu docela dobře konkuruje. Film se dá, ale některý věci jsou tu až příliš přehnaný, třeba ten konec, jak zmíněný Henry zabíjí při finální honičce jednoho poldu za druhým, nebo je postřeluje a jak ho nakonec Sharky dostane. Ale dřevořezby jsou tam pěkný. ()

BoredSeal

V době, kdy je dobrá komedie nedostatkové zboží, situaci zachrání reprízy starších krimi. Považte: drsný samotářský fízl se zamiluje při sledování dalekohledem do prostitutky, vylepí si doma její fotky; unese jí domů pro její dobro do místnosti s jejíma fotkama; nechá jí osprchovat, ale ne vyspat, aby jí mohl zfackovat kvůli jménu padoucha; o pár minut později jí u okna vypráví, jak se rád dívá na hrající se děti a prostitutka se do něj zamiluje... takový druh zábavy nevymyslíte. Sharkyho mašina je prostě po letech slušnej pomník své doby. Při minutovém náletu helikoptéry s kamerou na mrakodrap jen kvůli záběru uvnitř jedoucího výtahu s holkama uvědomíte, jak se dřív točily filmy. Parádní násilí, bědování policajtů na scénách zločinu nad svým platem, tři lidi, kteří vlastní celé město a jako třešnička na dortě psycho zabiják, který je originál až do své závěrečné scény. ()

Courtemanche

Celkem dobrý příběh sráží dolů zbytečná roztahanost a Burt Reynolds, který v hlavní roli měl skoro zkrat. Obvykle je aktivní, ale tady ho nepoznávám. Ostatní herci dobrý, Gassman klasicky, hodně bavil Charles Durning (šéf policajtů), ten málem udělal z toho komedii. Není to špatný film, ale načeká se, zkrátit stopáž o 20 minut, dát víc prostoru Gassmanovi a je to. ------------------------------- Oscarový (čestný) Dar Robinson. Kaskadér, který tady skočil z výšky 67 metrů. Blázen, ale obyčejné lidi nás nudí. Jednou skočil dokonce z 553 metrů. 3/5 ()

• V řadě akčních scén zářil sám Reynolds, který se nenechal zastupovat kaskadérem. [Zdroj: centrum.cz] (hippyman)
  • Kaskadér Dar Robinson v jedné ze scén stanovil světový - i po 30 letech nepřekonaný - rekord ve volném pádu natáčeném pro film, kdy skočil z okna hotelu ve výšce 67 metrů. (Myrreczech)
  • Robert Duncan McNeill v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)