...A je to! - Season 1 (1979) (séria)

Grill (S01E09)

(epizóda)
  • Poľsko Grill
všetky plagáty
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, 1981, 9 min

Mat sa chystá pripraviť si k jedlu upečene kurča, ale kurča je zabalené v sáčku a teda sa nedá uchopiť a šmýka sa. Na pomoc prichádza Pat, ale situácia je obtiažna. Ešte šťastie, že majú v chladničke solídnu zásobu kurčiat. Po rozbalení však treba ešte vymyslieť, akým spôsobom kurča ugrilovať. (pravo)

punk_zero

Teraz neviem kto je väčší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže po čase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Godhaj

V porovnání s jinými díly opět trochu slabší kousek, ze kterého asi dostanou smrt všichni zedníci a ekologičtí aktivisté, protože takovou spotřebu kuřat, co mají oba kutilové nemají ani vrcholoví zápasníci sumo. Oproti jiným dílům je tenhle trochu monotónější a závěrečná pointa není tak překvapivá, jak to bývá jinak zvykem. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +kuře na tisíc způsobů, aneb proč nepostavit krb, nádmírů zábavné, mnoho různých prvků a způsobů, hudba, animace -snad jen ten, že u Pata a Mata se překvapivě neřehním smíchy, no asi jsem už z toho vyrost nebo co já vím/// Neuvěřitelné, geniální, nejlepší. Takové části mám nejradši/// Celkem 100%/// ()

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nenapsal žádnou kuchařku, vaření je pro mne chemie pro příliš pokročilé a dokonce i s mikrovlněním jídla na přijatelnou teplotu mám jisté problémy, ale přesto si troufnu tvrdit, že plný mrazák kuřat, a bonus v podobě dvou špekáčků, by nějakým způsobem uspokojily můj žaludek. Když se však do vaření pustí tito dva nadšenci, tak to zavání neuvěřitelnou nápaditostí, půstem a fajn zábavou pro všechny, kteří si na výměnu prasklé žárovky musí pozvat specializovanou firmu. ()

BlackMount

Pat a Mat připravují kuře na rožnění za pomoci nejrůznějšího nářadí a přitom jim pár těch zmrzlých ptáků uletí. Když se jim povede konečně jedno napíchnout zjistí že trouba je moc malá a nastupuje turbogril. Nakonec se rozhodnou pro stavbu elegantního krbu, ale zvolí poněkud podivný postup. Jedna z epizod, které se mi vryly hluboko do paměti. ()

• Kniha, podle které si Pat a Mat postaví svůj vlastní grill, se poprvé objevila v epizodě Dílna (1979). (SONY_)
  • Byla to poslední epizoda, kde se Patovi a Matovi mění výrazy ve tvářích. Změní se jim ale jenom na konci (v čase 8:12). V následujících epizodách se jim vůbec nemění. (halkovka)