Učitel Mikuláš Mysliveček má v hudební škole značně malý plat. Ale má také dominantní snoubenku Simonu, rovněž učitelku, toužící zoufale po vdavkách, starého podivínského otce v domově důchodců, o kterého se stále musí starat. A v neposlední řadě vlastní velikého psa, jenž je zdrojem jeho neustálých malérů a potíží. Mikulášův dobrý přítel barman Viktor mu poradí, aby si přivydělával jako placený společník (nikoliv ovšem gigolo), což znamená přijmout nabídku agentury a bavit a obšťastňovat osamělé dámy (ovšem bez sexu). Nesmělý učitel se tak seznamuje s ředitelkou banky, půvabnou inženýrkou Jiřinou Sukovou, rozvedenou emancipovanou ženou se sedmiletým synem... (oficiálny text distribútora)

Tosim

Milá, lidská, civilní inscenace s příjemnými herci, bezva slovními vtípky a toto všechno je jako ze života - zvlášť scéna v bance ;-) Slyšel jsem říkat, že Jaroslav Dušek hraje pořád stejně, ale mě to jaksi...ani nevadí. A Alena Antalová příjemně potěší. Je příjemná na pohled :-) -TO VYZNÁNÍ VČERA...TO JSTE MYSLEL VÁŽNĚ? -ANO. SBOHEM. ()

Radyo

Pohodová ničím neurážející televizní podívaná s výborným Duškem v hlavní roli. Většina herců své party sehrála s lehkou přřirozeností, scénář a z něj plynoucí děj je sepsán relativně zábavně a v odlehčeném duchu. Superlativy na toto dílko pět nehodlám, ale stejně tak jej nebudu ani zatracovat, či vinit z plagiátorství. Myslím, že 3 hvězdičky jsou minimum, co si tenhle snímek zaslouží. ()

eraserhead666

Sice jaksi prvoplánovité, předvídatelné a vcelku nepřekvapivé, ale obecně celkově zábavné s Antalovou v růžových šatech jako naprostým vrcholem. Velmi zvláštní, v ničem jiném, v čem jsem ji viděl, mi nepřišla tak zajímavá, příjemná a dobrá. Dušek tradičně vypadá, jako by moc tlačil na pilu, ale to on snad jinak nehraje, přišel mi místy trochu křečovitý, zato Somr, při tom málu místa, co dostal, prostě nakráčel, všem nakopal prdele a zase zmizel. ()

Yahey

Trochu toporná režie a pomalý rozjezd, ale nakonec to vygraduje do megavtipne zápletky, kde je schudly, ale zásadový učitel houslí Dušek nucen přijmout práci gigola. Jeho sokem v lásce (ano, je tu i milá milostná zápletka) je záporný zbohatlicky parchant v černých brýlích Vašut. Chlamal jsem se na celé kolo. ()

paascha

Trochu klišózní, ještě tolik neokoukaný Dušek se snažil, ale občas skřípal, až to bolelo. Ostatní herci byli mimořádně slabí, nevýrazní a jejich výkony byly přinejmenším amatérské. Až na jednu vyjímku: výtečná a krásná Alena Antalová to stačila odtáhnout sama, přestože taky nic nezahrála. Jasný důkaz toho, že milý úsměv a něžná krása láme i ty nejotrlejší:-))) ()