Onísama e...

• Japonsko Onii-sama e... (viac)
Animovaný / Dráma / Psychologický / Romantický
Japonsko, (1991–1992), 16 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Rijoko Ikeda (komiks)

Hiroko Kasahara, Mami Kojama, Teššó Genda, Hinako Jošino, Kotono Micuiši, Miki Itó, Mijako Endó, Šinobu Adači, Takehito Kojasu, Hiroko Emori, Sumi Šimamoto (viac)

yenn

Vaše pravidelná dávka emocí. Šódžo konstrukt, jehož hlavním cílem je stavět postavy do dramatických a konfliktních situací. Nechybí tu tedy „náhodná“ setkání, nenaplněná láska, (nepravděpodobná) choroba, osobnosti na hranici psychiatrické diagnózy atd. Nižší hodnocení nevolím, jelikož dostatečně zábavné a občas působivé to je. Alespoň tedy do chvíle, kdy je před koncem zabita jedna z hlavních postav; několik zbylých epizod už je totiž jedna velká sentimentální záplava. (Mimochodem, pachatel se sice snažil, aby vše vypadalo jako nehoda, šlo ovšem o snahu velice ubohou, takže soudní znalci tuto možnost snadno vyvrátili. Navíc se na těle nalezly stopy po psacích potřebách.) 5/10 ()

sans.sourire

Dokonalost. Anime se zabývá problémy týkajícími se přátelství, lásky, sourozenectví, komplikovaných rodinných vztahů, nemoci, drog, kouření, sebevražedných pocitů a hlavně šikany a kastovního systému či nerovnoprávného rozdělení společnosti, které se zde znázorňuje pomocí školní společenské snobské skupiny The Sorority. Zmíněné problémy byly zpracovány na svou dobu nadčasově, stále moderně. V seriálu lze najít spoustu filozofických i psychologických myšlenek. Příběh nabízí jak radost, štěstí, dojetí, tak ale i rozhořčení, vztek, smutek a slzy. Silný příběh doplňují propracované postavy. K těm a vlastně i celému anime jsem si vytvořil velmi hluboký vztah. Vřele doporučuji citlivým lidem, kteří si nepotrpí dvakrát na akci a dokáží ocenit i drobnosti. 10/10 ()