Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový názov)
  • Hongkong Li wang (viac)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

darkrobyk

,,Proč jste si nenechal vyndat kulky z těla?" ,,Suvenýry." Zábavný masakr plný skvělého gore (lítají ruce, nohy, hlavy, kusy hlav, střeva...), na kterém je současně vidět, že tvůrci chtěli, aby divák poznal - je to jen jako. Rozličné souboje, kdy hlavní hrdina dělá rukou díry do svých nepřátel a jeho protivníci používají jehly, řetězy, žiletky, nože, ozubené mačety nebo kusy zdí, nejsou jedinou náplní filmu. Postupně se divák dozví i řadu zajímavostí ze života Rickyho. Závěr se posune do roviny fantastického žánru a dojde i na sekanou... ()

tombac

Rickyho "průrazné" kung-fu zastíní na chvilku jen maník, jenž si rozřízne nožem břicho, vytáhne střevo a začne s ním škrtit svého protivníka. Tahle kulantní vražedná technika mu bude stejně houby platná... Ricky jede! A končetiny létají a hektolitry kečupu čvachtají hezky zvesela a zábavně, jak to umí snad jen v Hong Kongu. Gumová odpornost opravdu evokuje mamču z Braindead :-) A mít u nás v celách takový režim jako ve filmu, tak je české vězeňství v troskách :-) ()

Shit

Scénář to nemá, herce to nemá, příběh to nemá, takže by to měla být sračka? Asi jo, jenže to má Rickyho a to je takovej drtič, že to nemá obdoby, prakticky sám neskutečně zmasakurje všechny vězeňský bosse takovým způsobem, že po nich zbydou jen střeva na podlaze. Ono totiž Rickymu většinou stačí jen jeden úder na to, aby vyvrhnul vniřnosti svýmu nepříteli nebo mu pohlavkem vyrazil oko, či jednou ranou zdemoloval ruku, že zbyde jen rozervaný předloktí a prsty na podlaze a nebo urazil půlku hlavy i s mozkem. Ricky je prostě absolutní nezabitná mašina na gore scény a to po celej film, včetně mlecího finále ()

t_gon

Taková japonská verze Braindead zasazená do vězeňského lágru. Klasická schémata podobných filmů z tohoto prostředí, pěkně dementní dialogy a celková zápletka je převratná jako jídelníček v komunistickém lágru. Ale co, zde se jedná pouze o Gore jatka, jež jsou vcelku se solidním kung-fu stylem (na svou dobu) v podání Rickiho slušnou zábavou na kratší odpoledne... ()

MightyHal

Tady asi není co moc rozepsat. Totální gore-fest plný skvěle gumových a kečupových efektů, absurdního humoru a vtipných záporáků. Moc mě bavili i místy dojemné či vážnější momenty, které sice v celém v tom masakru působili bizarně, o to ale lépe v céle té atmosféře fungovali. Výborná řežba. PS: Hongkongský Braindead bych tomu neříkal, je to prostě typicky drsnější Hong-Kongská škola infůzla gumovými efekty západních béček z osmdesátek. ()

• Mei Sheng Fan, který hraje postavu Wardena, je otcem Siu-Wong Fana, který ztvárnil Rickyho. (Caelos)
  • Gang čtyř, jenž šéfuje vězňům, se v původním kantonském překladu jmenuje Čtyři nebeští králové. (Caelos)
  • Ke konci filmu, kdy Ricky (Siu-Wong Fan) rozbijí vězeňskou zeď, můžeme vidět lana, která byla použita na její stržení. (Hem.m)