Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

salokin

Absolutně nejnadupanější, nejnahláškovanější, nejbéčkovější a nejlepší "chlapácký" film ze všech. Zapomeňte na nějakého Slye nebo JCVD. Díky tomuhle filmu Arnold naprosto jasně dokázal, kdo je králem akčního žánru, protože hrát tady Ježíše, pardon, vlastně plukovníka Matrixe, kdokoliv jiný, byla by z toho úděsná, poloretardovaná blitka. Jedině jemu vážně věříte, že na rameni si donese domů čtyřtunový strom, cítí své nepřátele na míle daleko a když vyrazí nakupovat, tak radši počítejte s třetí světovou válkou. Mohlo by se zdát, že přeháním, ale přesně tohle všechno v Komandu dostanete a ještě mnohem víc. Hlavně posledních patnáct minut je něco naprosto šíleného. Na internetu jsem narazil na trefný popis, kde se někdo vyjádřil ve smyslu, že scéna na ostrově vypadá, jako by někdo hrál počítačovou hru na very easy a do toho si ještě zapl nesmrtelnost a nekonečno munice. Radši už se tady ani nebudu rozepisovat, nebo si pro mě ještě Arnold přijde a věřte, že on za sebou nechává jenom těla :) ()

valmet

Naprostá klasika VHS dob. Z nostalgie nemůžu dát míň než čtyři, i když reálně je to maximálně na tři, možná dvě. ;-) ()

Stinger78

Klasika osmdesátých let, dalo by se ŕíci povinná součást videoték. Arnoldovi vystačí herectví jediného xichtu, spousta muhehe scén a padouch s vizáží nabušeného Freddie Mercuryho. Jen tu letušku měl za ty kecy, že mu v obchoďáku pomohla (odkdy je prásknutí ochránce pomoc?) vyhodit z auta :-D ()

Nechic

Je to Schwarzík, co bychom čekali? Jednoduchý film, jednoduchý děj, jednoduchý hrdina :D Odpočinkový akčňák, který pobaví a nesmí se nad ním příliš přemýšlet. Ta kupa akcí a hlášek co ve filmu zazněla vyváží to jednduché zpracování a velmi jednoduchý scénář. ()

sajez

Akční klasika 80.let,která příjemně pobaví i dnes a to i přes své nedostatky.Arnie se pro akční film narodil a dlouho se bude hledat někdo podobného formátu. ()

Jekyl

Film mého dětství. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Arnold v období nejlepší fazony. Scéna s kládou na rameni a pilou ve druhé ruce se nedá zapomenout. Vystřílení armády vojáků a přežití granátového výbuchu metr od těla muselo zanechat dojem i na Chucku Norrisovi! Nejlepší je původní český dabing s Jiřím Zavřelem v hlavní roli. ()

hooofi

I po stém shlédnutí opět chytám výtlemy smíchu z našeho nestárnoucího dabingu Pavla Soukupa a změtí akčních scén, prostě jako ze života :-))) fakt bych to zařadil do kategorie dobrých komedií, bohužel autor filmu tento žánr v plánu neměl. 'Zelený barety si dávám k snídani.' ()

DannyBurino

Nejakčnější film všech dob to nebude, ale jeden z nich určitě. Je to trochu hloupý a směšný, ale to jsou věci co jsou na těchto filmech skvělé. Uplně dobře to nefunguje, ale ten závěrečný masakr byl skvělej, ale mohlo tam být víc takových věcí a taky lepší záporák ( nevim jak vy, ale mně připadal jako teplouš ) jinak bych dal větší hodnocení. A taky mi tam nesedl Arnoldův český dabing ( to Soukup neměl čas?) jinak skvělé. ()

JendaBenda

Klasika klasik! Ano, o chybách vím a není jich málo, filmu a zážitku z něj to ale neubírá. Viděno poprvé v cca 12? na VHS (!!!), od že doby několikrát. Spolu s Predátorem naprostý základ :-) ()

Yamatosan

Jasně, je to totální kravina plná nelogičností a chyb. Jo, herci jsou jak z papundeklu. Ano, z dnešního pohledu to vypadá jak indický akčňák 😂 Jenže je to taky neskutečná prdel, spousta geniálních hlášek a Arnold, kterej prostě funguje 😀 ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)