Oheň na nebesiach

• Česko Oheň v oblacích (viac)

5. listopad 1975. Parta lesních dělníků přichází v Arizoně oznámit policii, že pohřešují kamaráda Travise Waltona. Místní šerif Blake Davis povolá k případu šerifa Franka Walterse, nejlepšího vyšetřovatele v kraji. Předák Mike mu vypráví, jak se vše seběhlo: po skončení práce, už za tmy, viděli před sebou záři, a když přijeli blíž, uviděli podivné vznášející se těleso. Všichni byli zděšeni, jen Travis vystoupil z auta a šel si těleso prohlédnout zblízka. Tam upadl po zásahu neviditelné síly na zem, ostatní zpanikařili a ujeli. Walters je přesvědčen, že někdo z party Travise zabil a ostatní ho kryjí. Všichni podstoupí test na detektoru lži, ale zdá se, že si nikdo z nich příběh nevymyslel. Druhý test ovšem všichni odmítnou. Po pěti dnech se Travis telefonicky ozve Waltersovi. Ten pro něj okamžitě jede a najde ho zcela vyděšeného. Odveze ho do nemocnice. Po propuštění z ní si Travis začíná pomalu vybavovat vše, co v uplynulých dnech prožil... (oficiálny text distribútora)

viax

Atmosféra filmu je vážně skvělá, jen jsem pořád čekala něco úžasného v závěru a ono tak nějak nic... To mám z toho, že si napřed čtu hodnocení tady na čsfd... ne snad? ()

Anděl

Tohle mě dostalo. Také jsem se k tomuhle dostal přes onu informaci, že je to prý natočeno podle skutečné události. Zamrazilo mě, když jsem z jednoho takového vyprávění uslyšel, že na té lodi viděl ještě nějakého dalšího člověka. A já si vzpomněl na zmizelého Jima Sullivana a jeho album UFO, kdy po několika letech našla policie jeho zamčené opuštěné auto kdesi na poušti a Jim nikde. Dosud se nenalezl. Událost, která se odehrála několik let před incidentem Trawise Waltona. Ale opravdu je to všechno pravda? Kdo ví. Snad jen sám Trawis a Jim (pokud je ještě naživu). Tak či tak, tento film se mi moc líbil. Napínavý od začátku až do konce, neskutečně zajímavý, divák s Trawisem soucítí a je v očekávání, jak se k tomuto incidentu společnost postaví. Divákem cloumají pochybnosti, ale zároveň přesvědčení, že Trawis a jeho kolegové nelžou. Film, na který bych se klidně díval znovu a znovu. Zajímavé vztahy mezi postavami, touha po poznání co se vlastně stalo - zkrátka vše ve filmu fungovalo tak, jak mělo. Snad jen škoda, že film nedisponuje nějakou hudbou, která by se člověku vryla do paměti a něco v něm nezanechala. To by ještě více umocnilo sílu filmu. ()

Wiceman

Tedy, docela zajímavý pojetí celýho toho mimozemskýho boomu v 90 letech. Určitě velice originální. Ale já se u něj docela nudil. Banda vidláckých dřevorubců po šichtě  odjíždí domů, ale najednou se na nočním nebi objeví divná světla. Co uděláme? Pojedeme k nim (jako tentokrát se to dá pochopit ... co když je to oheň) nicméně jakmile ke světlu přijedeme .... ejhle .... UFO. Mrknul bych se, možná si udělal nějaký to foto pro Muldera a hned bych vysmahnul, ale co nám udělá nejsympatičtější postava? Vyleze to prozkoumat. A zde můj zájem o film skončil a já se až do konečného rozuzlení velmi nudil. Ne snad, že by se ve filmu nic nedělo, ale celý to pátrání a obviňování mě prostě nebavilo a ,,zbylí" dřevorubci jednu chvíli mají vše na háku, druhou zase příliš tlačí na pilu, pak se zase chtějí bít, pak zase ne. Prostě divný. Díky bohu za ten konec ... ten mi tenhle leč originální, ale nudný kousek velice zpestřil a stařecký ksichty ufounů z hlavy budu dostávat ještě hodně dlouho :D Nicméně nedá mi to a dávám průměrné 3* ()