Některé vášně zkrátka nejdou zkrotit. Osudem mladého rančera Johnyho jsou koně a teď i jedna nedostupná žena, krásná Alejandra. Matt Damon a Penélope Cruz ve westernovém romantickém dramatu režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce.  Rodina Gradyů vlastnila odnepaměti ranč v Texasu a mladý John si nepřál nic jiného než v rodinné tradici pokračovat. Po smrti dědečka se ale situace změnila. Johnova matka odmítá žít v pustině a ranč prodá. John tedy musí svoji touhu po kráse divokých koní naplnit jinde. Spolu s přítelem Laceym Rawlinsem osedlají koně a vydají se přes řeku Rio Grande do Mexika v naději, že zde dostanou práci jako honáci dobytka. A to se jim také nakonec podaří. Velkostatkář Hector de la Rocha si navíc šikovného Johna velice oblíbí a udělá z něho svoji pravou ruku. Problémy nastanou až ve chvíli, kdy se John seznámí s rančerovou krásnou dcerou Alejandrou… V hlavních rolích milostné romance režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce uvidíme hollywoodské hvězdy první velikosti Matta Damona a Penélope Cruzovou. (oficiálny text distribútora)

Pompeius

Půjdu proti proudu. Ano, mohlo to být lepší. Ale přesto je to velmi silný a napínavý příběh, který  mne i po několikerém zhlédnutí bavil a opakovaně zaujal. Odpovídá i McCarthyho úspornému a hutnému literárnímu stylu. ()

Bohaatstvo

Začal jsem sledovat tenhle film jen kvůli režisérovi. A nelituji. Vyplatí se přistupovat k filmu bez předběžné přípravy z komentářů na ČSFD. Film mě chytil svojí ryzostí charakterů postav a opravdovým příběhem. Myslím, že jsem pochopil hlavní poselství, které není na první pohled vidět. Věřím ale, že to není film pro všechny. Já nejsem filmový profesionální sledovač všeho, co se kde natočí. ()

k.rakonos

Mně se to líbilo a dle mě neprávem nízké hodnocení. Kvalitní dobrodružno-romantický western, pěkná kamera a příroda, ultratvrdé mexické vězení, kam by se nechtěl dostat nikdo. A jak vždy tak trochu tajemná Penélope, stabilně slušný výkon i o Damona. Jak to letí, už je filmu letos 17 let, ke mně se tohle sympatické dílo dostalo až nyní. Moc toho zejména herec Billy Bob Thornton nenatočil, ale výsledku Krásy divokých koní se určitě stydět nemusí. Dle počtu komentářů a hodnocení je vidět, že film moc lidí nevidělo, dokonce chybí i běžné statistiky, kdy film šel v kinech a kdy na DVD.. ()

GesikCZ

Jsem v šoku. Nečekal bych, že se právě u tohoto filmu setkám se silnějším prožitkem než v případě knižní předlohy. Čistá esence McCarthyho, síla nevyřčeného, posunutá skvělým filmařským uměním a parádními hereckými výkony na vyšší úroveň. Snímek je značně podhodnocen, řekl bych až skandálně. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Scottova novinka s luxusním obsazením

Scottova novinka s luxusním obsazením

23.04.2012

O thrilleru The Counselor, který Ridley Scott natočí podle prvního originálního scénáře Cormaca McCarthyho (Cesta, Tahle země není pro starý), jste už u nás četli několikrát. Projekt má v Hollywoodu… (viac)