Monster Strike

• Japonsko モンスターストライク (viac)
Japonsko, (2015–2019), 33 h 45 min (Minutáž: 8–25 min)

Júsuke Kobajaši, Džuri Kimura, Kaede Okutani, Hironori Saitó, Haruka Jamazaki, Lynn, Itaru Jamamoto, Kóhei Amasaki, Taiši Murata, Kengo Kawaniši (viac)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2015) (S01)

Další zfilmovaná hra a je to zde velice znát. Spíše se jedná už o hru, do které nemůžeme nijak zasahovat. Takže na jednu stranu je to neuspokojující a hlavně hodně se opakující. Jenže co mě přimělo to sledovat až do konce byl onen unikátní vtip a hlavně ten fakt, že se vlastně jednalo o takové pětiminutovky, které se dali jednou za týden zvládnout. Trochu konceptem mi to připomínalo Devil Survivors 2 - samozřejmě tohle mělo horší zpracování a nebylo tu téměř žádný napětí. Animace je průměrná, někdy až místy strašně kýčovitá a hudba byla celkem slušná. ()

Season 2 (2017) (S02)

Máme tu další příběhy ze světa Monster Strike a především novou parťačku v podobě přestoupivší studentky z Ameriky Many a setkání s novými "monstry". Bohužel v této druhé sérii se autoři rozhodli pro změnu animace do podoby počítačové grafiky a je to až příliš bolestně vidět, jak málo péče tomu bylo věnováno, ale přesto je to ještě v mezích, kdy se na to ještě dá koukat. Ona parta kamarádů zažívá nová dobrodružství a snaží se rozšířit pouta mezi sebou. *****Ad: Rozšíření "Kieyuku Uchuu Hen" Je vidět, že tohle univerzum jde stále k větším výšinám, kdy autoři se opravdu snaží s každým pokračováním nastavit svou laťku výš a nespokojí se svým průměrem. Především je vidět, že se opět vrátili k původní kreslené animaci, než počítačové grafice z minulé série, po hudební stránce to šlo taky o kus lépe a po příběhové stránce taktéž, kdy tentokrát tu máme různé intriky, záhadné minulosti některých postav, dramatické boje o něco víc, než zábavu či typicky klišovitý záporácký záměr. Vtip si to udržuje a je vidět, jak rozdíl mezi světem monster a lidí se začíná snižovat, kdy i monstra začínají být součástí reality a nejen bezduchými prostředky k boji. Musím ale říct, že Ren má opravdu smůlu na ty ženský. ()