Geriho hra

Jan Pinkava

Scenár:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

curunir

Musím sa priznať, že aj keď tento filmík trvá len 4 minúty podarilo sa my ho celý vzhliadnúť až na tretí krát - o to viacej som si ho vychutnal. Kvôli kratučkej stopáži film vôbec nenudí, je veľmi originálny k čomu prispieva výborná animácia (Oscar aj ďaľšie ocenenia úplne zaslúžené) a samozrejme hlavný hrdina. Vivat Pixar! ()

mr.filo

Téměř celý svět se učí začátky animace náročnějších materiálů; a vyučuje nás skoroČech Jan Pinkava. Dílo z podzimu života jednoho staříka se do historie animovaného filmu zapsalo výraznou stopou, a zapsalo se také Oskarem. Pokud se nepletu, u nás byla premiéra v ČT na Vánoce 1998. ()

easaque

-5* Nostalgicky si musím zavzpomínat na jeden z prvních kraťasů vytvořeným přes počítač. Tento nám přibližuje šachovou partii, kterou si děda rozdal sám se sebou. Dobrý nápad, jemný humor a pointa, která nezklame... to jsou devizi, které fungují i po letech, když se animace už mnohokrát zdokonalila. Nakonec dám Pinkavovi plný počet hvězd a budu doufat, že až budu v důchodu, tak budu mít tolik smyslu pro humor jako Geri :-) Asi tento kraťas už většina zná a tak doporučím zejména mladým, ať si prohlédnou jak vypadala prehistorii animace. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

lennyd

Sám sobě největším nepřítelem aneb šachová partie o jednom dějství. Nádherný animovaný kraťas z dílny Pixaru, ne náhodou oceněný Oskarem za krátký animovaný film. Jediné čeho u tohoto animáku trochu lituju (samozřejmě kromě toho že je to jen krátký animovaný film) je to, že je zápletka vyzrazena tak brzy. Dokázal bych si představit mnohem lepší odhalení .. Ale i tak, naprostá bomba.. ()

GodComplex

Typicky prepaleny csfd hype pramenici pravdepodobne z toho, ze to ma na svedomi jakysi Jan Pinkava s CZ puvodem. Geri's Game je sice prijemny short, ktery je na svoji dobu ('97) vizualne nadcasovy, ale cele je to totalni nuda tezce o nicem. Aktualne by se to dalo brat jako duchodecky predchudce UP.5/10 ()

• Jeden krát môžeme vidieť Geriho na dvoch miestach naraz, a to vtedy keď jeho ruka vyhadzuje bieleho koňa čiernou vežou. (Zdroj: ČSFD)
  • Třetí tah za bílého odporuje šachovým pravidlům (střelec se pohybuje jen na diagonálách). (kondor77)
  • Snímek vznikl z popudu posunout hranice při vytváření poloelastických povrchů, jako jsou kůže a textil. Geriho hra je také označována jako první animace studia Pixar s ryze lidskou postavou. (mr.filo)

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (viac)