Cesta do Austrálie

• Filipíny A Journey
Filipíny, 2024, 114 min

Po zdrcující diagnóze si žena sbalí batoh a místo léčby radši vyrazí s nejbližšími do Tasmánie. Na seznamu má totiž pár snů, které si chce rozhodně splnit. (Netflix)

Big Bear

Tak tady jsem si tedy naběhl. Čekal jsem pořádnou roadmovie, čekal jsem Austrálii... čekal jsem solidní příběh. Místo toho nám Filipínci naservírovali 3 ne zrovna sympatické hrdiny a příběh, který tu byl už asi 100x. Bucket list, Knockin' on Heaven's Door, a dokonce nedávno viděná šílenost Zom100: Co chceš stihnout, než tě sejme zombie, to vše tam bylo a mnoho dalšího...  Lékaři sdělí, že rakovina se vrací a hrdinka se rozhodne, že místo léčby ještě zažije něco co chtěla vždycky zažít. Udělá si tedy seznam a začne si plnit přání. Jedním z nich eji cesta po Austrálii za tučňáky. Potud ok, byť už to tu bylo mockrát. Místo očekávané roadmovie, ale za čtvrtkou film sklouzne do neustálého dojímání tak jak to mají asijští diváci rádi, ale na mně to bylo děsně prvoplánovité... A když už si divák myslí, že by snad i tu slzičku možná jednu malilinkatou upustil, přitlačí tvůrci na pilu tak moc, že jsem to měl chuť vypnout. Ne, tohle prostě ne. Já enjsem Filipínec sorry!  Netflix by měl chápat, že ne vše se dá pouštět všude. Dám ani nevím proč místo odpadu za jednoho malýho, ale opravdu malýho tučňáka. * ()

Arsenal83

Do Austrálie nikdy nevycestujem. Jednak mám napozerané Letecké katastrofy, po druhé nemám rád veľké pavúky a hady, vlastne ani tie malé nie, no a po tretie nechcem byť uväznený niekde na letisku, lebo nejaký úradníček si zmyslí, že práve teraz som ako úplne zdravý človek hrozbou pre zdravie celosvetového ľudstva. Ale tejto žene som tú cestu doprial. Áno, je to taký Bucket List z Wishu, ale to sa stáva, keď je téma podobná, no chýba v nej Nicholson s Freemanom. ()

Vikta odpad!

Neskutčně mě z toho bolely oči... Pobavila ovšem scéna, kde frajerka drží v ruce letenky, který koupil její kámoš, načež okamžitě vycestují do Austrálie... Vzhledem k tomu, že Pilipinos a Pilipinas musí doložit asi bambilion papírů, splnit nějakých sedm kroků jen na cestě k vízu, který následně trvá vydat cca měsíc, je ta scéna více než úsměvná... :D ()

Thomas_xxxxx

Dosť nepodarená a nezáživná variácia bucket listu, ktorá čím ďalej ku koncu, tým viac nudí a v závere už len čakáte na titulky, a pritom rozbeh to malo celkom dobrý. ()