Pingpongová rodina

• Nórsko Ping Pong Family
Nórsko, 2023, 59 min

Réžia:

Åsmund Hasli

Pokud to počasí dovolí, kolem oblíbených pingpongových stolů je vždy rušno. Lidé se tu rádi pozastaví, poklábosí, pozorují ostatní hráče*hráčky při hře nebo se sami zapojí do hry. Skrze společnou vášeň ke sportu překonávají jazykové bariéry a sociální rozdíly. Pestrá komunita funguje jako rodina, která spolu prožívá každodennost i důležité životní mezníky. Protože však někteří ze skupiny mají liberální názor na konzumaci alkoholu a drog, hrozí, že město stoly odstraní. Film o pospolitosti otevírá otázku, zda jsou veřejná prostranství otevřená všem stejně bez rozdílu. (Jeden svět)

Isherwood

Na školní projekci v rámci JSNS to děcka dost pronudila a mnozí kolegové taky. Ale těch pár vnímavějších si to užilo stejně jako já, tedy že to klouzání po povrchu přesně reflektuje mysl jednotlivých aktérů, kdy ani u jednoho nezajde režisér do hloubky a v těch pingpongových výměnách nechává jen tak mimochodem probublávat schovaná traumata, bolesti i naděje. Podle synopse jsem tu hodinu chtěl odzívat, nakonec jsem byl překvapený, jak to v závěru emočně zatnulo. ()