Noci v ráji vypráví příběh taxikáře Vincenta (Jürgen Vogel), jeho osmnáctileté dcery Anny (Lea Drinda) a apokalyptických událostí osudné říjnové noci, kdy se jejich životy protnou a svět kolem nich vybuchne. (Canal+ Action)

Hugho

Nemecká Weimarská republika bola po wwI považovaná hlavne zľava aj sprava (komunisti a nacisti) za vrchol dekadencie. Frustrácia z prehratej vojny, zmena z cisárstva na republiku a neistota z celkového rozpadu starých poriadkov spolu s prílevom peňazí z USA spôsobili totálne rozvoľnenie morálky u časti obyvateľstva - hlavne u smotánky. Sexuálna neviazanosť ťažkého kalibru, lesby a lesbovia*, alkohol, drogy všetkého druhu a všetky mysliteľné excesy boli u smotánky celkom bežné. A asi preto k stému výročiu týchto udalostí sa tvorcovia rozhodli spraviť seriál, kde posunuli tieto udalosti do súčasnej doby (alebo veľmi blízkej budúcnosti), kde sa zrejme v Berlíne  začal bližšie nešpecifikovaný rozklad spoločnosti a všetko sa to tak-nejako rozpadá za zvukov DJ setov a použitia všetkých možných drog. Žáner je mix psychedelických, alegorických až delíriozných vplyvov strihnutý moderným feministickým hnutím a miestami až revolučným pátosom. Som v štvrtom dieli a stále neviem, ako to mám chápať. Politicky s tým síce nesúhlasím, ale vyložene ma to fascinuje. Asi by som však odporučil sledovať to zľahka pod vplyvom, aby sa divák priblížil stavu tvorcov, keď to písali :-).             *Ja viem , že nie lesbovia, ale tento novotvar sa mi páči. ()