Jarmark: Pavel Dobeš - Zpátky do trenek

Réžia:

Marek Straka

Účinkujú:

Pavel Dobeš

Půlhodinka písniček a historek z naší folkové scény v podání známého písničkáře... Populární písničkář Pavel Dobeš se narodil ve Frýdku-Místku 22. března 1949. V Ostravě začínal s bigbítem, ale později se vyprofiloval jako folkový autor, kytarista a zpěvák s osobitými texty a interpretací v ostravském dialektu. Vystupoval povětšinou s kytaristou Milošem Dvořáčkem, nebo, jako na tomto koncertu, s Tomášem Kotrbou. Autorské písně "Něco o lásce", "Jarmila", "Papíroví draci", "Zpátky do trenek" a další doprovází humorně laděnými obrázky výtvarnice Galina Hůlová. (Česká televize)

ostravak30

Pavel Dobeš se bohužel moc v televizi neobjevuje, což je vážně škoda. Shodou okolností tímto pořadem započal svou televizní kariéru i Marek Straka. Koncert je trochu minimalistický a krátký. Ale doprovázejí ho i zajímavé kresby. Tvorba Pavla Dobeše vychází hlavně z jeho textů, jelikož u písniček má člověk pocit, že jsou si hudebně vlastně dost podobné, ale texty jsou většinou vtipné. Pavel Dobeš vedle slavnějších písničkářů o tolik nezaostává. Já si pamatuju z puberty, že jsme měli doma několik kazet, na nichž bylo mnoho písničkářů a Dobeš u nás jel naplno. ()