Student Win Berry pracuje o prázdninách mezi dvěma semestry v jednom luxusním hotelu na pláži v Maine. Tady se setká s atraktivní Mary a zamiluje se do ní. Mladí lidé se vezmou hned poté, co si od Freuda, který odjíždí do Vídně, koupí jeho taneční bar. Vzpomínky na nádherné časy v hotelu u moře však oběma nedají spát. Proto se oba manželé i se svými pěti dětmi nakonec nastěhují do prázdné školní budovy a zbudují z ní jediný hotel ve městě. Tak se zrodí první hotel v New Hampshire. Za nějaký čas dostanou Win a Mary dopis od starého přítele z Vídně, který je zve, aby za ním přijeli... (oficiálny text distribútora)

aarber

Fantastická kniha by si možná zasloužila lepší zpracování, byť toto je velmi slušné. Otázkou je, zda je to vůbec možné natočit takovou knihu lépe a lze-li vůbec srovnávat. ()

antragus

Dokonale převedený román Johna Irvinga, aneb, jak jsem někde tady četl, perfektní zfilmování ještě lepší knihy. Je to sice pořádně zhuštěné a nezasvěceným se může zdát i zmatečné, na druhou stranu - jak chcete narvat 400 - 500 stran románu do filmu, který se vejde do dvou hodin a nic podstatného nevynechat? Irving má svůj bizarní svět, který se projevuje více či méně ve všech jeho dílech a je to trochu podobné, jako když čtete sci-fi: Neptejte se proč. Prostě to takhle přijměte, nebo postupujte dál do vozu. A hlavně si nevšímejte otevřených oken...;-) ()

axolotl

Zmatený děj , který nedává osobám nedotčeným Irvingem sebemenší možnost orientace v ději. Tohle prokletí ostatně musí zákonitě stihnout všechny (věrné) adaptace jeho románů, které mají v sobě celé propletence zápletek a podzápletek a ty se často zdají jenom jako záminky pro zakomponování plodů autorových erupcí kreativity. To není kritika, mám Irvinga ráda se vším všudy včetně jeho mušek. A stejně i tenhle film. Každopádně herci jsou výborní, Rob Lowe je velmi koukatelný, Jodie Foster fenomenální a všichni dohromady tvoří záviděníhodně harmonickou rodinu. Krása! ()