Ignorace

• India Bhakshak

Neúspěšná novinářka se pustí do vyšetřování děsivých případů zneužívání v dětském domově pro holky, které se úřady snaží ututlat. (Netflix)

SAINTS

Nezávislá novinárka z malého mesta Vaishali Singh dostane tip, že v jednom z detských domovov v krajine boli zneužívané dievčatá. Správa, ktorá jej bola predložená, je stará dva mesiace. Polícia a vláda ho úplne ignorovali. Novinárka sa tak púšťa do odhaľovania pravdy, no rýchlo zistí, že nie každého zaujíma pravda. Bhakshak asi najviac pripomína Spotlight. Bhakshak je farebný film, ale jeho prevedenie je čiernobiele. Režisér Pulkit sa netrápi nuansami, no jasne delí veci na dobro a zlo. Chýbajú ambivalentné postavy, každý plní jasnú úlohu. Oceňujem silný koniec. Film sa zaoberá dôležitými sociálnymi problémami, Bhumi Pednekar je vynikajúca, filmu však chýba komplexnosť, aby divákov naplno zaujala. Napriek svojím chybám film upozorňuje na dôležité témy, akými sú zneužívanie moci a dôležitosť poctivej žurnalistiky, preto by si film mali pozrieť aj naši/e novinári/y, lebo tým už dávno slovo poctivá žurnalistika nič nehovorí. ()

Hapretor

Drsný a poutavý ... jen nechápu, že i takové vážné a nechutné téma o lidském odpadu a hnusu v charakteru udělají, že to stejně působí trochu jak ukecaná telenovela ... ale stejně dobrý - dobrý. ()

Puddle

Bhakshak dokáže vybudovat solidní, chladnou atmosféru, kterou drží až do konce. Není to detektivka v pravém slova smyslu. Velmi rychle se ukazuje, kdo zde páchá jaké zlo. Celé je to spíš o tom, jak vinu pachetelům se značným společenským vlivem prokázat. Za mě 3 a půl. ()

Aljak

Pozoruhodný, no zároveň drsný námet z prostredia detského domova a investigatívnej žurnalistiky. Malo to vynikajúci potenciál, ale mám taký pocit, že sa to až príliš topilo v tej bezmocnosti. Áno, bola to všetko špina, korupcia, záujmy mocných a domnelá beznádej, ale celé to pôsobilo veľmi ťažkopádne a na moje prekvapenie aj bez výraznejších emócií. A pritom námet plný potenciálu, kde to malo byť emóciami priam nabité. Takže napriek všetkému ma to skôr sklamalo. Čakal by som, že Indovia sa tohto námetu chytia oveľa lepšie a dramatickejšie. 2* ()

mdf

Novinářka,která se snaží zjistit a hlavně  zveřejnit fakta o zneužívání dívek v jednom zařízení a naráží samozřejmě na neochotu policie a lidí ve vyšších kruzích, aby pravda vyšla najevo. Peníze,moc a můžete si dělat co chcete všude na světě. Dal by se říct,že na Indii docela odvážný počin,ale je to celé takové pomalé,nezáživné. ()