Do neba a do pekla: Generácia Žilina

Dokumentárny / Športový
Slovensko, 2024, 45 min

Réžia:

Marek Prochác

Ako vzniká futbalová superstar – od mladého talentu až po miliónového hráča? Čo sa skrýva za túžbou zažiariť na trávniku? Ako sa rodili megahviezdy formátu Martina Dúbravku, Petra Pekaríka, Dávida Hancka či Róberta Boženíka? Voyo Originál Do neba a do pekla: Generácia Žilina tentoraz na žlto-zelenej horskej dráhe plnej chuti stať sa niekým. S príbehmi športovcov, o ich drile, odopieraní, rivalite aj sne dostať sa do väčších klubov. Za kulisami futbalového biznisu, skautingu, predaja hráčov a unikátnej filozofie farmy na futbalové talenty – MŠK Žilina, klubu, ktorý vychoval najviac súčasných reprezentantov, do A-tímu čerpá zo zdrojov vlastnej akadémie, je sedemnásobným majstrom a obchodným lídrom slovenskej futbalovej mapy. Žilina otvára brány, odhaľuje svoje fungovanie a v unikátnej dokusérii ukazuje, ako vyzerá cesta ku hviezdam v podaní jej futbalových nádejí. (Voyo)

*CARNIFEX*

"S dedom sme si kopávali na záhrade, babka mala výhrady, no mala smolu, bolo to dvaja na jedného" :) Táto séria oproti tej Trnavskej nemá také grády z pohľadu emócií spojených s futbalom. No paradoxne, tie pasáže z rodín, tých mladých chlapcov, tak tie dokázali taktiež emotívne zasiahnuť. Držím Vám palce chlapci mladí, nech sa Vám darí .. ()