Mondo Bizarro

Scenár:

Lee Frost

Bob Cresse

Kusko.t2

Mondo Bizarro spolu s tohoročným Mondo Freudo (dokumenty označované ako kultové z toho dôvodu, že boli súčasťou začínajúceho a rozvíjajúceho sa mondo žánru) vyšli nedávno (rok 2003) v remasterovanej edícii DVD distribuovanej spoločnosťou Something Weird. Mondo Bizarro je objektívne o triedu lepšie ako Mondo Freudo, avšak stále je to podobná hovadinka na skrátenie dlhej chvíle s kopou nedôveryhodne natočených (nahraných) záberov. Ja som bol najviac zo všetkého spokojný s hudbou, ktorá sa páčila dosť. Zaznela aj klasika od Beethovena (piata symfónia), znejúca za obrazového doprovodu ženských pretŕčajúcich sa prsníkov. Cieľom týchto dvoch jednoduchých dokumentov bolo v období 60tych rokov ukázať americkej spoločnosti nejaké tie “zrekonštruované“ zábery zo sveta. Možnosti a hranice bizarnosti a sexu sú samozrejme ďaleko inde, v tomto prípade bola však práca limitovaná buď neznalosťou prostredia tvorcov, alebo nezáujmom spoločnosti vidieť niečo iné, horšie a reálnejšie. ### Záverom - Klasika žánru, našťastie časom rozvíjajúceho sa do iných sfér. A čo sa týka ešte toho DVD, obsahuje v bonusovej časti aj plagáty starých mondo filmov – možná inšpirácia. ()