Česko na drogách

Štěstí je krásná věc (E01)

(epizóda)

Kde se vzaly drogy, proč k nim měl člověk vždy blízko a proč je z toho často problém? První díl dokumentárního cyklu otevírá široké téma drogové problematiky u nás. (Česká televize)

Marze

Jasně, rychle a stručně. Zaujala mě filosofie drog: Když chci libost, musím pro to něco udělat, což je trochu náročné. A musím trpělivě počkat. A dostanu signály "dej si pauzu". A přirozená libost mimo orgasmus není velká síla. Dozvíte se, že dobré jídlo zvedne dopamin jeden a půlkrát, sex dvojnásobek, kokain je dvojitý sex, s amfetaminem nebo pervitinem se dostáváte na desetinásobek. Mozek ví, jak vás odměnit za to, že se s někým vyspíte či dobře najíte, protože je to pro život důležité. Drogy ale umí tento systém hacknout a působí nepřirozeně. Mají opačné parametry. Jsou rychle působící což je jednodušší, než "rok vydělávat peníze a pak jet na dovolenou". A nedostane se informace "zastav". Asi měly být zmíněny také čtyři fáze braní drog u každého uživatele od euforické, ztrátu prátel, nutnosti myslet jen na získání drogy, přestání působení drogy a její braní pouze k tomu, aby uživateli nebylo špatně a nakonec předávkování a smrt. Ke shlédnutí na   https://www.ceskatelevize.cz/porady/15855221547-cesko-na-drogach/223562264160001/ ()

William_

Připadá mi trochu nešťastné to rozdělení na 6 krátkých dílů. Kdyby to mělo 3 pořádné a plnohodnotné díly, dávalo by to větší smysl. Cyril Dobrý si docela vyžívá v tom mluvením s kamerou, už v seriálu Zrádci byl skvělý a to samé platí i zde, má příjemný hlas a hodí se sem. Úvodní epizoda povedená. ()

gazogazo

Tak zatím to teda nevypadá vůbec dobře. Drogy jsou špatné a doložím to prostřihy z nějaký free video banky. Snad se to zlepší, tohle vypadá jako klasická démonizační akce fízlů. ()