Dvojice zběhů prchá nepojmenovanou zemí v Jižní Americe a snaží se překročit státní hranici, při tom je ale neustále pronásledována helikoptérou a armádou vojáků. Ti dva, MacConnachie a Ansell, mají ruce spoutané za zády, nemůžou se zastavit, nemůžou si odpočinout. Doufají, že ten děsivý sen, který prožívají, brzy skončí. Jsou to zločinci, nebo jen dezertéři? Proč musí dlouhé kilometry utíkat pustou krajinou bez jistoty, že se dožijí zítřka? (HareS)

Duke90

A běží, a běží... a pak zase běží a za chvíli už i zvrací... Pokud zrovna trénujete na maraton a je vám vlastní únava stále málo, pusťte si po úspěšném dosažení cíle tento film, protože se konečně zvládnete pořádně zadýchat a možná se vám udělá i nevolno. Že je Robert Shaw kabrňák už vím dávno a zde si opět dával svou roli drsňáckého cynika na výbornou a McDowell mu tady spíš jen přihrával, ale to vyčerpání jsem věřil oběma stejně. Filmu se nedá upřít tísnivá atmosféra s pocitem, že prostě není vůbec kam utíkat, ale v zoufalosti se hlavní hrdinové nepřestávají pokoušet o přežití a později se neštítí pro svou záchranu páchat zločiny na druhých, protože hlad a žízeň jsou silnější. Celkový dojem je u mě spíš slabší nadprůměr, kdy mě nejvíc dostalo zmiňované běhání a některé Robertovy typické hlášky. Někdy se zase rád podívám... ()

bravo1

U filmů Josepha Loseyho se u mne střídá zaujetí s lhostejností k osudům hlavních postav. Zážitkový Sluha je vystřídán nezáživnou Nehodou, pohlcující Pan Klein pak Postavami v krajině s herecky nezajímavými výkony. ()

gizi

Opravdu hodně zajímavý netradiční film - hluk vrtulníku a jeho nálety, ticho náhle přerušované výraznou vážnou hudbou, nejasnosti kolem celého děje... Včera po shlédnutí jsem to viděl na 75%, dnes skoro na 80%. 8.10.2010. ()