Červený Bedrník

• Veľká Británia The Scarlet Pimpernel
Veľká Británia, (1999–2000), 9 h (Minutáž: 90 min)

Predloha:

Emmuska Orczy (kniha)

Richard E. Grant, Julie Cox, Ron Donachie, Martin Shaw, David Fisher, Elizabeth McGovern, Zdeněk Srstka, Daniel Rous, Petra Špindlerová, James Callis (viac)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (6)

Červený bedrník (1999) (S01E01)

Původně jsem dal ****. Pak *****. Po druhém díle jsem shledal, že je to opravdu spíše na ty ****, ale měnit už to nebudu, protože Červený bedrník si plné hodnocení prostě zaslouží. Zaslouží si je za vynikající hudbu Michala Pavlíčka, za skvělou výpravu, atmosféru, příběh. Zaslouží si je za naprosto fantastický humor, za dabing, za Richarda E. Granta, za Martina Shawa... Zaslouží si je za spád, za napětí, za eleganci a prostě za všechno. Prostě je to paráda. Historická látka podaná s noblesou, jak to umí jen Britové, s humorem, jaký ovládají jen oni. Parádní dobrodružná podívaná. Richarda E. Granta mám čím dál radši. 85%, fakticky to dá na čtyři hvězdy, pocitově za pět, řídím se pocity, v tomto případě určitě. Jen málo věcí je sympatičtějších (pokud vůbec) a... Gemini a Tosim to shrnuli skvěle, takže když tak u nich. ()

Valentin Gautier / The Scarlet Pimpernel Meets Madame Guillotine (1999) (S01E02)

Mnohem, mnohem lepší, než první díl. Vlastně je to naprosto dokonale perfektní. Vše dotaženo k dokonalosti - excelentní Richard E. Grant, humor, napětí, Martin Shaw i všechny ty esence, které jsem víceméně popsal (snad) všechny v profilu seriálu a zároveň prvního dílu ještě posílily a stvořily nezapomenutelnou podívanou, která má naštěstí pokračování. Tenhle elegantní seriál mě po svém druhém dílu chytil ještě mnohem více než po prvním (možná za to může i ona madame Gilotina a ještě lepší atmosféra) a já už se hrozně moc těším na další díl, protože takhle dokonalých záležitostí je skutečně pomálu. 100%. ()

Královské výkupné (1999) (S01E03)

Stejně elegantní, jako minulý díl, kvalitou sice zaostává, ale jen zhruba asi o tisícinu procenta. Opět vtipná, svižná, místy i napínavá záležitost s vynikající zápletkou a šarmantními hereckými výkony. Moje nadšení z této série pokračuje a stoupá... 100%. ()

Nuda (2000) (S02E01)

Nejslabší epizoda Bedrníka. Předem musím říct, že Chauvelin a žena lorda Percyho tam zoufale chybí, bez nich to prostě není ono a já si uvědomil, že oni byli skutečným kořením seriálu. Na druhou stranu Richard E. Grant je opět naprosto famózní a elegantní, hudba Michala Pavlíčka se neomrzí snad nikdy (vskutku fantastická!) a i když příběh poprvé značně pokulhává, je to pořád parádní zábava, i když s už trošku pomalejším tempem než v první sérii. Anette nic moc, ale občan Robespierre tentokrát neměl konkurenci! Skvělých 80% to dohromady dá a Bedrník mě zase nenudil. ()

Přátelé a nepřátelé (2000) (S02E02)

Celkem zajímavý díl s ještě zajímavějším námětem, ale myslím,, že potenciál této epizody zůstal z větší části nevyužit. Hudba, Grant a občan Robespierre - prvky, které jsou prostě bezchybné. Příběh je ale slabší a jen pokračuje ve znatelně slabší celkové kvalitě druhé série. Pořád ale silný nadprůměr, výprava a bitky opět parádní, a tu historickou Anglii/Francii/Česko tomu prostě věříte. Tentokrát 85%, protože Nuda byla o něco větší "nuda" za osmdesát. ()

Renomé (2000) (S02E03)

Pravděpodobně asi nejlepší díl druhé série a to čistě proto, že je poslední. Na jednu stranu je to škoda, protože takovýto svižný seriál plný vynikajícich herců, dokonalé výpravy a perfektní hudby bych si nechal líbit ještě alespoň o další tři díly více, na druhou stranu je to ale dobře, protože i tento díl pokračuje v o něco nižší kvalitě než v sérii první a ani poslední díl to nevytáhnul na plný počet. Je ti ale opět Robespierre, který byl čím dál lepší a samotný lord Percy Blakeney byl v tomto díle snad nejelegantněší ze všech epizod... Úplný závěr se ale opět povedl a mě tahle postava Červeného Bedrníka bude docela obstojně scházet. No a na samotný závěr snad ještě naposledy zmíním perfektní českou hudbu a vynikající dabing, Boris Rösner to dával naprosto perfektně, jako třeba i Alois Švehlík na Martinu Shawovi, a dodám, že sir Percy si renomé udržel perfektní - alespoň pro mě. Poslední epizoda: 85%. ()