Červený Bedrník

• Veľká Británia The Scarlet Pimpernel
Veľká Británia, (1999–2000), 9 h (Minutáž: 90 min)

Predloha:

Emmuska Orczy (kniha)

Richard E. Grant, Julie Cox, Ron Donachie, Martin Shaw, David Fisher, Elizabeth McGovern, Zdeněk Srstka, Daniel Rous, Petra Špindlerová, James Callis (viac)

Recenzie používateľa Yardak k tomuto seriálu (6)

Červený bedrník (1999) (S01E01)

Velmi příjemný dobrodružný snímek z období francouzské revoluce. Toto hodnocení se váže k prvnímu dílu, neboť ostatní části se dají hodnotit zvlášť. Citace z jednoho rozhovoru: Manželství, proboha to není slovo, to je věta! :-)). 80 %. ()

Královské výkupné (1999) (S01E03)

Překvapivě třetí díl mě oslovil na plný počet, tedy 5 hvězd:-)). Znovu napínavé dobrodružství, intriky, česká krajina a zámky, anglický humor a k tomu pár českých herců v maličkatých rolích - holič David "Dr. Zelenka" Nykl, herec Karel Roden, komorník Jiří Knot a francouzský voják Pavel Kříž. 90 %. ()

Nuda (2000) (S02E01)

Čtvrtý díl Bedrníka je o něco slabší než většina dílů této série a má i dost smutný příběh z pohledu hlavní postavy. Ale i tak se Červený Bedrník znovu vydá do Francie, aby tam osvobodil "nevinné" Francouze, hlavně teda jednu mladou slečnu:o)). Sice málo akce, ale i tak slabší 4. ()

Přátelé a nepřátelé (2000) (S02E02)

Pátý díl spadá motivem do takového lehce akademického ražení, ale jinak děj obsahuje mnoho zvratů a dobrodružných scén. Dokonce se bude hledat zrádce v řadách francouzského odboje! Bedrník alespoň většinu akcí opepří anglickým humorem, jak jsme u něho zvyklí. Vtípek ohledně malíře Turnera je brilantní!:o)) ()

Renomé (2000) (S02E03)

Renomé je důležité v každém století, a proto i Červený Bedrník si svoji reputaci v posledním díle opravdu nezkazí. I když jak to tak bývá, tak za vším hledej ženu:o)). Cynický šlechtic z Anglie vyválčil na závěr této dobré dobrodružno-historické série pěkné 4 hvězdy. ()