My Man Is Cupid

• Južná Kórea 내 남자는 큐피드
Komédia / Romantický / Fantasy / Mysteriózny
Južná Kórea, 2023

Vavča

Nana si vybírá roztodivné seriály, tentokrát ale měla dobrou ruku. Její postava, veterinářka Oh Baek Ryun má zajímavý osud, stíhá ji prokletí, každý muž, který s ní chce být utrpí vážný úraz, nebo nehodu. Jako trest za staré hříchy bude kletba trvat, než vyšplhá 1000x na jednu horu, kde bude prosit za odpuštění, teprve poté získá lásku svého života. Kupid Cheon Sang Hyuk (baby face Jang Dong Yoon) si odpykává na zemi už 500 let trest, za to že se vzepřel osudu a miloval smrtelnici. Začátek je opravdu povedený a silný, protože během prvních dvou dílů vás seriál zaháčkuje. Povedený mix romantické komedie s mírnou příměsí tajemna, krimi. Dialogy jsou dostatečně na výši série má vtip, švih, eleganci. Hlavní dvojka mezi sebou má chemii, Nana hraje krásnou,smutnou, lehce šílenou ženu (a pro ty mají muži obvykle slabost), má charisma. Co mě překvapilo je výkon co podal Jang Dong Yoon. Babyface, ale žádná neschopná tlamka, i když vypadá o dekádu mladší, než Nana, tak je ve skutečnosti pouze o rok mladší!:) Seriál svým výkonem Jang Dong Yoon táhne a naprosto se vyrovná schopnostem Nany, tři čtvrtiny seriálu si nemůžete na nic stěžovat, ani na scénář. Správně jsem vytušil, že linka o masovém vrahovi bude filler, ale většinu času ničemu nepřekáží. Až po díle 11 se začne perfektní seriál propadat do čím dál větších zbytečných zmatků a nedořečeností. Jednak překáží retrospektivní postup, kdy se začne v nějakém bodě a po 10 minutách se vracíme zpět, jak tam postavy dostanou. Navíc flashbacky z pozdějších dílů jsou v absolutním rozporu s těmi z dřívějších dílů. Chápu, že má jít o perspektivu různých postav, ale je to podáno neuvěřitelně chaoticky. V krimi zápletce se postupuje až moc amatérsky a divně. Vraha znáte epizody 14. nejen divák, ale i postava, proč musí trvat dva díly, než se proti zloduchovi zasáhne. Kdo je tajemný muž alá Raiden, personifikace osudu? A takových věcí má seriál více. Nějaké silné momenty a povedené vtípky se ještě objeví mezi díly 13-16. Ale finální díl přebytečně dlouhý, poslední čtvrtina prostě padá o úroveň níže, než předchozí epizody. Nicméně z 3,5 hvězdy dám z milosti čtyři, hlavní dvojka skvělá, většinu času vám dá seriál dostatek zábavy, romance i napětí. Po repríze uvidíme, jak se hodnocení změní. ()