Divadlo Járy Cimrmana funguje od roku 1967, kdy byla v Malostranské besedě uvedena hra Akt. A přesně po 50 letech, kdy se soubor na jeden večer do Malostranské besedy vrátil, začíná člen divadla Marek Šimon natáčet své kolegy a přátele. V průběhu let sesbírá úctyhodné množství materiálu zaznamenávajícího chod divadla v jeho zákulisí, při stavbách dekorací, při dlouhých cestách na zájezdy po celé republice, i společných výletech. Jsou to chvíle veselé, zdánlivě obyčejné, momenty odchodů dlouholetých členů souboru i příchody mladých herců, kteří s radostí a pokorou vypomáhají, aby divadlo mohlo pokračovat dál. Dokument nabízí unikátní pohled na Divadlo Járy Cimrmana tak, jak by ho kamery zvenčí nikdy nedokázaly zaznamenat. (Česká televize)

5tipes

Asi jsem se na to příliš moc těšil a možná proto jsem byl trochu zklamán. I přestože to proběhlo jakou si publicistickou dramaturgií, jedná o film, který může uspokojit pouze skalní zaslepené fanoušky. Stylizovaná scénka s p. Svěrákem u klavíru (vůbec celá ta linka s klavírem) byla místy až trošku násilná a spolu s komentářem "ze zpráviček jako z Kouzelné školky" celé dílko stahovalo dost dolů. Oceňuji snahu, nadšení a uchování unikátního zákulisního materiálu. ()

Dobry_clovek

Není to vydařený dokument a popravdě působí svým zpracováním i dost amatérsky. Nováček se nedoví prakticky nic a dlouholetého fanouška zase nic nepřekvapí. Určitě existují vydařenější sondy do života těchto skvělých lidí, ale méně než 3* nemůžu dát, i když vím, že aspoň o dvě hvězdy přeháním. Jenže těmto moudrým lidem, kteří mi vnesli do života tolik radosti, prostě nikdy míň dát nemůžu. Zvlášť proto, že v této době plné hloupého a vulgárního humoru jsou mým ostrůvkem naděje, že všichni ještě nejsme pitomci. ()

Cacorka_eliz

Nechápu, jak tohle mohl pak Svěrák a producent Kubák zveřejnit. Většinu, co je v tomto dokumentu jsme už viděli v dokumentech Cimrmani zblízka, Tatínek, Všeuměl Ladislav Smoljak, Štace Miloně Čepelky a případně i v seriálu Stopy Járy Cimrmana, ze kterého jsou tu použité záběry. Film nepřináší vůbec nic nového, to že umřel Penc, Weigel a Kotek víme z mnoha reportáží i knih a to že v divadle hrají noví herci (Vojta, Joska, Mirek a Ondra) bylo snad řečeno už tolikrát, že jsme to nemohli přehlédnout. Tenhle film beru jako velké pochybení. Záběry ze zákulisí jsou v lecčem klenotní, ale dokument přece nemohu postavit na vtipných historkách. Např. kapitolka "klukoviny" - co to je? Tenhle dokument postrádá objektivní dramaturgii a zcela z něj vystupuje amatérismus Filipa Nesládka, jaký můžeme vidět třeba v Seriálových návratech. Dávám jednu hvězdu pro Marka Šimona, který záběry pořídil, ale bohužel je nedal do těch správných rukou. ()

Benigni

Jak může mít tento amatérsky zpracovaný dokument tak vysoké hodnocení, to opravdu nechápu. Je to asi i proto, že ho hodnotí sám spoluautor Filip Nesládek :D (fiflip1995). Viděl to Jan Svěrák? Podle mě by to ven nepustil. Je na tom vidět nadšení, bohužel slepé. Unikátní záběry Marka Šimona nebyly v rukou režiséra, ale nadšence a je to na tom bohužel vidět. A hodně. Je zvláštní, že ČT v těchto ohledech nezasáhla. Na první dobrou je to jistě divácká trefa, ale úroveň a humor divadla a všech jeho osobností to trochu degraduje. Nebo jsem jediná, kdo si to myslí? ()

GrooteLulu

pro mě skvělý, že jsem prozřel, nechápal jsem, jak může divadlo fungovat v dnešních letech a jak to řekla postava obrorukatýho Vetchýho - "Kolik lidí muselo umřít, než jsem se tu dostal".. ()

frostbite

Krásne a citlivo poskladané…lepší dokument som už dlho nevidel. Vlastne toto je film, pri ktorom si dávam otázku, či sa to za 50 minút vôbec dá urobiť lepšie. A mám pocit, že nedá. Bravo. Bez váhania dávam ***** ()