LesT jménem Branišov

Réžia:

Jakub Šindler

Kamera:

Vít Pivrnec

Branišovský les je místem, které láká nejrůznější záhadology a paranormální vyšetřovatele. Jedním z nich je místní vyšetřovatelka s přezdívkou Andria Trinity, která je s lesem spojena už od mládí. Jsou v lese tajemní duchové a bytosti, nebo dokonce UFO? A co na to ornitolog, který každý týden chodí do lesa zkoumat ptactvo? (JamesSi)

Wacoslav1

Na tenhle kraťas jsem narazil úplnou náhodou a vzhledem k tomu, že tento údajně nejvíc strašidelný les v České republice už jsem jako fanda podobných mysteriozních témat 3x navštívil a sice jsem se tam s ničím nadpřirozeným nesetkal (a ano byl jsem tam i potmě) ale musím říct, že určitou specifickou atmosféru ten les má to určitě jo, tak jsem se na to ze zvědavosti podíval. Sice jsem se nic novýho nedozvěděl a po pravdě to co je zde mnohdy předkládáno jako pomalu historický fakty nemusí být nic jiného než místní legendy takže je to diskutabilní, ale to nevadí. Jinak to má solidní kameru a místy i slušnou atmosféru a je zase sympatický, že se z toho tvůrce nesnaží dělat něco navíc pro jakoby wow efekt. To ocením a to na pohodu nadprůměrný hodnocení si to ode mě v klidu vyslouží. Ps : Sice to sem tak úplně nepatří, ale pokud se náhodou rozhodnete udělat si výlet a tohle specifický místo navštívit, tak rozhodně zavítejte do vyhlášené místní restaurace u hada. Pan majitel je nehoráznej týpek a má na výběr z asi 50 druhů různých karibských rumů a na ukázku i čtyřmetrovou kůži z pravýho hada! Tak když už při svých toulkách nepotkáte zdejšího údajného černého strážce lesa, tak minimálně v týhle knajpě si budete určitě připadat jak v jiný době a realitě, to zaručuju.60% ()

JamesSi

Nemůžu číselně ohodnotit, bylo by to nefér jelikož jde o můj film. Původně šlo o pohled z různých úhlů na Branišovský les opředený mýty, nakonec z filmu vznikl neméně zajímavý portrét vyšetřovatelky paranormálních jevů Andrii Trinity. Její minulosti na rodinném statku (který naprosto nemá s duchy nic společného, jen byl ve filmu Miluška a její zvířátka), lesních rituálů a historek, které o lese vypráví. Je jednou z mála lidí, který má jak knihy o nadpřirozenu a černé magii, tak Dobu Ledovou 2: Obleva. Je tam trocha mála metafory s letícím svobodným kánětem, kterého vypouští ornitologové (but it's not that deep). Věnuji tenhle komentář Pájovi a Andrie. Film naleznete zde. ()