LesT jménem Branišov

Réžia:

Jakub Šindler

Kamera:

Vít Pivrnec

Branišovský les je místem, které láká nejrůznější záhadology a paranormální vyšetřovatele. Jedním z nich je místní vyšetřovatelka s přezdívkou Andria Trinity, která je s lesem spojena už od mládí. Jsou v lese tajemní duchové a bytosti, nebo dokonce UFO? A co na to ornitolog, který každý týden chodí do lesa zkoumat ptactvo? (JamesSi)

JamesSi

Nemůžu číselně ohodnotit, bylo by to nefér jelikož jde o můj film. Původně šlo o pohled z různých úhlů na Branišovský les opředený mýty, nakonec z filmu vznikl neméně zajímavý portrét vyšetřovatelky paranormálních jevů Andrii Trinity. Její minulosti na rodinném statku (který naprosto nemá s duchy nic společného, jen byl ve filmu Miluška a její zvířátka), lesních rituálů a historek, které o lese vypráví. Je jednou z mála lidí, který má jak knihy o nadpřirozenu a černé magii, tak Dobu Ledovou 2: Obleva. Je tam trocha mála metafory s letícím svobodným kánětem, kterého vypouští ornitologové (but it's not that deep). Věnuji tenhle komentář Pájovi a Andrie. Film naleznete zde. ()