Saidžaku tamer wa gomi hiroi no tabi o hadžimemašita.

• Japonsko Saijaku Tamer wa Gomihiroi no Tabi o Hajimemashita. (viac)

Děvčátko Ivy žije ve světě, který je definován schopností krotit příšery. Úroveň schopností je pevně daná podle počtu hvězd, které člověk má. V pěti letech Ivy zjistí, že se narodila bez hvězd. Protože něco takového podle pověr přináší neštěstí, zavrhnou ji i vlastní rodiče. Stále více času proto Ivy začne trávit v lese, kde se postupně učí, jak přežívat bez pomoci. Její jedinou přítelkyní je vesnická věštkyně, která ji nosí jídlo, elixíry i magické tašky. Ivy si vše, co zrovna nepotřebuje, schovává. Když věštkyně zemře, starosta vesnice rozhodne, že Ivy musí zemřít taky. Ivy tak nezbývá nic jiného než se navždy se svou rodnou vesnicí rozloučit a utéct do širého světa, kde se ji snad podaří přežít sběrem odpadků. (TheDarKnig)

Puxina

Milá fantasy pohádka o putování milé Ivy, která má teda krutý důvod k cestování. Sora je sice až moc roztomilá, ale k Ivy a celému příběhu tohle sedí. Je to dle mě určené pro mladší diváky, ačkoliv i dospělý si na tom najde krásný příběh, u kterého si odpočine. Ivy má občas až moc dospělé chování, mohla být možná starší, ale nevadí. Vždy mě pobavilo její přepočítávání peněz na krysy, které ráda loví. ()

Jeoffrey

Tohle bylo velmi příjemné překvapení a hrozně sympatický seriál. Už trailery mě hodně zaujaly, především dle mého velmi dobrou animací, ale vzpomínám si, že jsem měl tehdy velké obavy, že se mě bude seriál snažit emocionálně ždímat tragickou minulostí hlavní hrdinky, protože všechny trailery v tomto ohledu hodně tlačili na pilu. O to víc jsem byl překvapen, že se první díly nesly v relativně příjemném duchu a na onu pasáž o hrdinčině minulosti došlo, pokud se nepletu, až někdy v díle třetím a celé to bylo podané naprosto přijatelně, zkrátka na nějakou přehnanou snahu vytvořit ve mně uměle dojem „tahle dívenka trpěla, fandi jí diváku“ nakonec nedošlo, nebylo to třeba a já tak mohl Ivy fandit ne proto, že má tragickou minulost, ale proto, že jí dokázala překonat, nezlomilo jí to a velmi sympaticky neustále kráčí kupředu. Ona tahle „nejslabší krotitelka“ umí zaujmout i v mnoha dalších směrech, třeba se mi tu strašně líbilo, jak originálně a neotřele zde byl zapracovaný isekai aspekt. Užíval jsem si celou tu cestu, jednotlivé zastávky, to, jak zde byla vykreslená společnost, jak zde byla popsána a ukázána jednotlivá města, všechno pro mě působilo hodně uvěřitelně (třeba to, že organizace únosců dětí tu není jen nějaký pár lidí, ale opravdová organizace). Oblíbil jsem si tu spoustu postav, z celého toho dobrodružství jsem měl dojem, že i když svět není jednoduchý a jsou v něm špatný lidi, přesto je zde i spousta lidí dobrých, nebo jen těch, kteří se špatně rozhodli, ale mohou to třeba ve správnou chvíli napravit. Prostě místo očekávaného depresivního zážitku (který slibovala většina trailerů), jsem dostal pravý opak – něco, co mi dávalo dobrou náladu, naději, úsměv, a tedy bylo jedním z nejpříjemnějších zážitků v celé zimní sezóně (i když tu byly vážnější pasáže a témata). Když si k tomu přidám animaci, která mi přišla vysloveně krásná - nádherně pestrá paleta barev, s kterou tvůrci uměli pracovat (koukněte jak je vizuálně nádherný třeba jen opening), příjemný styl kresby, ale i velmi dobrou hudbu, tak se dostávám na velmi silné 4* a opravdu bych si přál další sezónu. 8,3/10 ()

gumbo

Velké překvapení. Malá sběračka odpadků a její slime kamarád jsou opravdová feel good věc, která mi každým dílem spolehlivě zvedala náladu. Má to skvělé emoční napojení s divákem, s Ivy nemůže soucítit snad jen opravdový nelida. K tomu si připočtěme krásnou animaci, která někdy dokáže vytvořit (i z minima) opravdu krásná plátna. Vlastně tu máme i poměrně napínavý děj, ačkoliv tu mnoho opravdové akce nenajdeme. Hodně je to dané tím, že naše hrdinka opravdu nemá žádné zvláštní schopnosti ani sílu a tak se o ní permanentně bojíme. Hudba je super a opening je vyloženě skvostný. Krása. A ten epilog, to bylo na slzičku. Pupupuuu 85% ()